Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jmenuji se Janča a s rovnátky (ikdyž sundavacími) mám zkušenost již z dětství. Nosila jsem je několik let kvůli mému předkusu. Ke konci jsem na to už dost kašlala. Těžko říct, zda je to důvod mých pozdějších problémů. Okolo sedmnáctého roku věku mi začal jakoby "sestupovat" jeden z předních zubů, až byly postupně přední zuby úplně přes sebe. Jedna z horních stoliček se otočila na šířku a celý můj úsměv se začal křivit, protože zuby neměly dost místa. Vzhledem k tomu, že to bylo nejen neestetické (hodně mi vadily horní jedničky přes sebe), ale taky bolestivé, navštívila jsem svého zubaře, který mi napsal doporučení a poslal mě k jednomu zdejšímu ortodontistovi (musím dodat, že když mi zuby otiskly, zjistila jsem, že jedničky přes sebe nejsou zdaleka mým jediným problémem - zkrátka kvůli jedné otočené stoličce, byly zuby křivé defakto všechny a navíc jsem měla levou stranu horní čelisti zmáčklou dovnitř). Při první návštěvě ortodontisty mi pan doktor zuby prohlédl a zeptal se co od léčby očekávám a jestli jsem skutečně přesvědčená, že do toho chci jít. Jako druhý krok jsem přišla na otisky. Dělání otisků je často popisováno jako velmi nepříjemné, ale není to vůbec hrozné. Jde jen o to, že nemůžete polykat, než hmota ztvrdne, a tak člověk trochu víc slintá a to je nepříjemné:) Vlastně se připravte na to, že vám sliny potečou po bradě, pod kterou si budete držet "vaničku" a celkově pak budete dost opatlaní :) Potom mě doktor poslal na rentgen zubů. Snímky si prohlédl a konala se tzv. "konzultace", na kterou (pokud si aparátek nehradíte sami) musí přijít spolu s vámi i vaši rodiče. Při konzultaci jsem se dozvěděla co je s mými zuby špatně, co je příčinou problému, jak léčba bude probíhat, jak dlouho bude trvat a jak bude finančně nákladná.

Poté jsem byla objednána na nasazení tzv. separačních gumiček, což jsou gumičky, které vám nasadí na zuby (stoličky), na kterých budou později umístěny kroužky (účel je vytvoření mezer, aby se tam kovové kroužky později daly narvat). Gumičky vám v ústech zůstanou pár dní, dokud se neutvoří právě potřebné mezery. Je pravda, že nejsou právě příjemné a zvláště první den zuby celkem dost bolí... - ale proti tomu, co vás čeká s rovnátky to pak je slabej odvar.. (V den, kdy mi separační gumičky nasazovali jsem oznámila novinku - alergii na nikl...  Celá ordinace byla vzhůru nohama, protože kdybych to neřekla, hodně by mi uškodili, neboť klasická rovnátka samozřejmě nikl obsahují... Na to si dejte opravdu pozor. Pokud alergii zamlčíte, nebo o ní dokonce sami nevíte /což se stává../, rovnátka vám v puse nadělají pěknou paseku - nejen, že to bude bolestivé, ale taky vám můžou zhnědnout plošky zubů a hlavně se pak rovnátka musejí vyndat a vaše penízky přijdou vniveč.. ) Dostala jsem tedy na výběr mezi zlatými a dvěma druhy keramických (průhledných) zámečků.. Vybrala jsem si průhledné keramické tvrzené safírem... - to jsou keramické zámky, které nejsou zaoblené, ale klasicky kostičky (jako u kovových zámků). No a bylo mi řečeno, že vysolím o tři tisíce vyšší zálohu:/)

No a poté vám nasadí fixní aparátek... :

Na nasazení fixního aparátku jsem musela přijít nalačno. Nejprve mi sestřička vyndala separační gumičky a na zuby mi nasadila kroužky ( v mém případě pouze na horní zuby, protože mezi spodními ani po separačních gumičkách nebylo dost místa...) Poté mi byly ještě jednou dělány otisky kvůli nákusné desce. Nákusná deska je destička, kterou musí na horním patře nosit lidé, co mají předkus. Prý bychom si ukousali zámečky na dolních zubech:) Nákusná deska se nenosí po celou dobu léčby, ale cca něco kolem 4 měsíců (to už je samozřejmě individuální). Pak jsem byla ještě se dvěma novými rovnátkáři poučená o tom, jak si správně čistit zuby, co jíst/nejíst atd... Potom mi sestřička zoubky vyčistila a doktor mi na ně nalepil zámečky... Lepení zámečků nebylo vůbec příjemné, protože vám dají takovou tu železnou hrůzu do pusy, abyste ji měli po celou dobu otevřenou :( - lepení zámečků se mi zdálo téměř nekonečné :/ ) Nakonec mi sestřička připevnila drátek a bylo to... Celá procedura trvala dvě hodiny (tedy alespoň u mého typu rovnátek), jinak prý je kratší...

Po nasazení rovnátek jsem si připadala jako blbec:) Cestou z ordinace jsem se ještě stavila nakoupit a všichni na mě koukali jak na zjevení, protože jsem šišlala:) (ale to bylo zřejmě hlavně kvůli nákusné desce). Odpoledne po nasazení zoubky vůbec nebolely, jen bylo rovnátko nepříjemné... Večer se zuby ozvaly, stejně tak ráno nato mě čekalo docela bolestivé probuzení a vůbec ten druhý den byl nejhorší... Pak už se to dalo celkem snést. Po čtyřech dnech po nasazení zuby přestaly bolet, jen dásně bolely a jakoby se mi do pusy "obtiskávaly" až jakoby lepily zámečky. Také už jsem po čtyřech dnech mohla kousat... Hodně tvrdé věci jsem nerozkousala, ale měkčí věci už bez problémů. (což byl docela pokrok od prvních dnů, kdy jsem si rozmělněné jídlo strkala rovnou pomalu až do krku...) No a každým dnem to bylo lepší a lepší...:) Člověk to přetrpí.. říkala jsem si, že jsem do toho šla dobrovolně, tak to musím vydržet! A odměnou mi budou krásné zoubky:) 

Free Glitter Graphics, Cartoon Dolls, Animated Icons, Friendster Graphics, Piczo Graphics, MySpace Graphics, MySpace Codes, MySpace layouts, Doll Codes from http://www.freeglitters.com

Obrazek

 

A proč vznikly tyhle stránky?? Jako každý člověk (zejména v mém věku:)) jsem se snažila najít si o fixních rovnátcích nějaké informace, fotky, videa..., prostě jak to bude probíhat, jak budu vypadat atd.:)) Takže jsem vám, ať už nastávajícím či stávajícím rovnátkářům, chtěla tuto práci usnadnit a dát dohromady věci, které by vás mohly zajímat. *J.

 

10.10.2007

(tedy cca po čtyřech měsících) mi sundali nákusnou destičku (alelujah, můžu konečně lépe jíst a lépe mluvit:), ale zase mi dali na drátek takové pérko - pružinku, která jakoby roztahuje od sebe levou dvojku a pravou jedničku, aby se mezi ně později mohla posunout levá jednička, která je teď jakoby vzadu (viz foto). Teda je to docela nepříjemné, pérko štípe a chytá se mi tam kůže, ale zvykám si. Také mu sundali drátek ze spodních zubů. Zámečky se mi pořád odlepovaly, protože na ně doléhaly horní "špičáky":) Takže spodní zoubky v rovnání musejí počkat...:/

Obrazek

8.1. 2008

Sundali mi pružinku, ale ani to nějak nepociťuji, protože jsem si na ní za tu dobu zvykla a vůbec jsem ji necítila. Co pociťuji je (hlavně při pohledu do zrdcátka), že mám konečně gumičky na všech zoubcích. Dříve jsem měla někde drátek, někde gumičku, někde nic (bylo to divné vzhledem k tomu, že gumičky byly barevné, drátek kovový...), teď už jen gumičky :) Řekla bych, že se zoubky rovnají dobře..., jen mě trápí hnědý flíček mezi horními jedničkami. Jelikož byly dlouho přes sebe, vytvořil se mi tam kaz, který se sice sám vyhojil, ale flíček zůstal. Jelikož mám teď takovou fázi rovnání, že mám mezi horními jedničkami mezeru, tak to jde vidět ...:( Myslela jsem si, že je to proto, že jsem se mezi zuby, když byly přes sebe, nemohla dostat kartáčkem, čili že je to z nedostatku čištění, ale ortodontista mi dnes vysvětlil o co jde. Snad, až se zoubky posunou k sobě, to vidět nepůjde, jinak budu muset k zubaři, aby mi skvrnku nějak odstranil. Jinak nic nového.

 

21. 2. 2008

Další kontrola:) Tak jsem dneska dostala jiný drátek, silnější, cítím jak to víc táhne. Je to poprvé, co nemám bílý, ale celý kovový. Také mám místo gumiček tzv. řetízek. Vlastně to jsou gumičky, ale nejsou rozdělené, jsou spojené, takže to opravdu vypadá jako "řetízek". No vypadám blbě:))), ale tak si připadám pokaždý, když mam v puse nějakou novou "parádu", ono to po pár dnech přejde, až si zase zvyknu na ten pohled do zrdcadla:) Vlastně se stejně moc nesměji a snažím se zuby moc neukazovat. Dříve proto, že byly křivé a teď kvůli rovnátkům.. Jinak kombinace "řetízku" a silnějšího drátu docela bolí, vidim to dneska na nějaký ten ibuprofen:) Dneska byl zajímavý ten pocit, když mi sestřička měnila ten drátek. Ve fázi, kdy mi starý sundala a chystala se nandavat nový, tak jsem tam žádný drát neměla, zuby nebyly zpevněné a připadalo mi, jako by se kývaly:) To se teda těšim, jak se budu cítit, až mi rovnátka sundají úplně, to bude určitě "hustý":)

7.3.2008

Už jsou docela rovnýýýý:)) - foto s "řetízkem":

 Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. 4. 2008

Mám novinky!:) 20. května mi sundají horní fixy!! Těším se a zároveň se hodně bojím těch skvrn... Půjdu tam jeden den, to mi sundají horní a na spodní dají (opět) separační gumičky a hned další den mi nasadí fixy na spodní. To mi vůbec nevadí, spodní zuby mi nejdou moc vidět a nemám je tak křivé, jako byly horní zoubky, takže si myslím, že je nebudu mít dlouho:)

 

 

Obrazek

- Na fotce jde vidět, jak gumičky zažloutnou. Toto má být sv. růžová, ale na jedničkách a dvojkách to "růžově" nevidim:) To je stav po měsíci.

20. 5. 2008 Zdravím:),

právě jsem dorazila z ordinace a jsem mírně zklamaná. Horní rovnátka mám stále. Nevím proč, ale řekli mi, že mi je sundají, nýbrž do těch svých poznámek si zapsali jen separaci dolní čelisti (nasazení gumiček mezi dolní stoličky kvůli pozdějšímu nasazení kroužků). Trochu mě to rozčílilo, psychicky jsem se na to připravovala docela dlouho, nemohla jsem usnout:)... No... sundají mi je zítra, tedy pokud budu chtít - další věc, co mě rozčílila je nová informace, a sice že pokud chci odstranit svůj mírný předkus, musí mi vytrhnout čtyřky nahoře a rovnátka ještě nějaký čas ponechat. Do zítra si to mám rozmyslet - jestli si nechat mírný předkus a konečně by mi sundali rovnátka, nebo jestli chci mít ještě chvíli mezery po vytrhnutých čtyřkách a samozřejmě rovnátka - co byste si vybrali???:))) Jasně, že je asi budu chtít sundat.. Předkus mám odmalička, bylo to opravdu "strašné" a teď je opravdu už jen mírný, takže to asi nechám. Nicméně jsem opravdu zklamaná z toho přístupu - za prvé, že mi řekli, že dnes mi je sundají a za druhé, že tak důležitou věc mi řekli až teď. Takže pokud se nestane zázrak a přes noc si to nerozmyslím, nebo pokud si opět neudělají špatnou poznámku:), tak zítra napíši, jak probíhá to sundavání. J*

21. 5. 2008

Tak horní jsou dole:) Jen si to nemůžu tak užít, protože mi hned nasadily zámky na dolní, takže ta bolest spodních zubů (jelikož mám docela silný drát) převyšuje tu radost z toho, že horní rovnátka jsou fuč:) Jinak fleky nevidím, ale úplně bílé ty zoubky rozhodně nejsou, takže určitě chci jít co nejdřív do toho vybělení! Na spodní zuby jsem si nechala dát tmavě fialové gumičky, tak doufám, že ty tolik nezežloutnou, nebo že to alespoň nebude tolik vidět jako u světle růžových gumiček.

A jak probíhalo sundavání? - skoro jsem to nezaregistrovala, nějaký šmik sem, šmik tam a bylo to, možná maličko nepříjemné, ale rychlé a bezbolestné. Pak mi pan doktor zoubky vyčistil a vyleštil ...., no a pak se šlo na čištění dolních, lepení zámků atd., to už popisovat nebudu, to už bylo trochu horší a delší:)

Dělali mi na horních otisky a zítra si jdu pro retenční aparátek v podobě té průhledné "formičky" a ten budu muset nosit 24 hodin po dobu tří měsíců! Prý se s tím dá mluvit a všechno normálně, tak jsem na to zvědavá... Škoda jen, že se prostě nesundají rovnátka a hotovo..., ale to už snad nějak přetrpím:)

první photo bez horních fixů:))

Obrazek

 

22. 5. 2008

Tak jsem dostala retenční aparátek. Vypadá takto:

Obrazek

 

 

Retenční aparátek mě stál necelých 1600,-Kč. Díky tomu, že jsem na začátku platila zálohu, tak jsem nyní zaplatila jen 500,-Kč.  Musíte ho dostat do 24 hodin od sundání fixů. Slouží k tomu, aby se zuby "zafixovaly" v rovné poloze a nevrátily se do původního stavu.  Musím ho nosit nepřetržitě po dobu 3 měsíců (sundavá se jen na jídlo). Myslím, že mluvit se s tím dá naučit rychle (uvidíme:), není to vůbec hrozné. Je to trošku vidět (zuby jsou takové lesklejší a není to přesně na Vaše zuby, takové 1 - 2 mm to přečuhuje - nicméně to by Vás někdo musel zkoumat hodně zblízka, aby si něčeho všiml:) Zatím to docela bolí, když to mám na zubech, ale snad to brzy přejde, jako u všeho, co s ortodontickou léčbou souvisí.

25. 9. 2008

Tak jsem po další kontrole. Je to cca tři měsíce, co jsem začala nosit retenční aparátek na horních zubech a dnes mi řekli, že už ho nemusím nosit celých 24 hodin denně, ale pouze na noc. Pohoda:)

 U spodních zubů je to malinko horší. Dali mi silnější drátek (šestnáctku) a opět pružinku na roztažení dolní pravé jedničky a trojky, aby se mezi ně vešla spodní pravá dvojka (tak si zas po dlouhé době užiju bolesti zubů). Taky mi dolepily jeden zámek na spodní pravé pětce, jenomže jsem si hned po tom v práci dala k sváče rohlik a zámek se zas odlepil. Ach jo.., já nevim, jestli to je tou keramikou... Fakt jsem jedla jenom rohlík a ještě jsem si ho ulamovala, protože vim, jak snadno se mi zámky dají odlepit. Nebo je to mejma zubama? Špatnym nalepenim? Aaaach jo... Tak jsem volala do ortodoncie, jestli je nutné přijít, aby mi ho opět nalepili, ale prý konkrétně tento zoubek teď není akutní, tak tam nemusim. Toť Fše :)

Jinak mě napadlo napsat sem zkušenosti s barvičkami gumiček, které jsem už vyzkoušela. Za dosavadní dobu léčby jsem vyzkoušela pouze čtyři barvy. Průhledné gumičky - jedním slovem děs:)), po čtrnácti dnech, co jsem je měla v puse, jsem šla na ortodoncii žadonit, aby mi je vyměnili:) Potom jsem měla sv. růžové. Ty vypadají moc hezky a nenápadně a nezežloutnou tak rychle, jako průhledné. Sice nezežloutnou hned, ale po nějaké době jo a občas mi připadaly až fakt žlutý a ne růžový, když mi je dlouho neměnili. Potom jsem měla tmavě fialové gumičky a ty byly zatím moje asi nejlepší volba. Tím, že jsou tmavé, tak nezežloutly, pouze se trochu jakoby zesvětlily, takže z tmavě fialové byla sv. fialová. No a teď mám moc hezké takové červeno-vínové metalické. Vypadá to taky pěkně, ladí to k puse:)

 

 

11.11. 2008

Tak jsem po další kontrole. Díky pružince se spodní pravá jednička a trojka od sebe roztáhly dostatečně, vznikla tedy potřebná mezera a mohla tak být už k drátku připevněna i dvojka mezi nimi. Trochu to bolí a všechno se tam dole kejve:) Nemůžu si vůbec jazykem zatlačit zezadu na spodní zuby, neb mam strach, že by mi snad vypadaly:) No a že mě zuby hrozně, ostatně jako po každé změně, bolí, to snad ani nemusím dodávat :(

PS: retenční aparát musím stále nosit na noc.

 Obrazek

Jinak jsem si nechala dát tmavě růžové gumičky, vypadá to fajn. Ty tmavé barvy jsou opravdu super, nezežloutnou, jenom zesvětlají.  :

 

 

Obrazek

 

11.12. 2008

Kontrola probíhala v dolepovacím stylu:) Dolepili mi dva úplně nejzadnější zámky, které jsem teď nějakou dobu neměla přilepené, protože se odlepily a nebylo zatím třeba je dolepit. Takže už mam zámky zase po nějaké době kompletní:) Jinak mám od spodní pravé dvojky až po poslední pravou stoličku řetízek, na ostatních zubech jen normálně gumičky. Zuby zas bolí. Už aby to přešlo...

Tmavě růžové gumičky dopadly na výbornou, a tak jsem si je nechala dát znovu. Taky trochu kvůli tomu, že barvy řetízků byly omezené a tahle ladila:)

30. 1. 2009

Další kontrola a nic moc nového. Jen od levé spodní trojky k pravé jedničce mám obr pružinu. Tak nějak už jsem se s pružinkama sžila, takže v pohodě :) Jinak mi bylo řečeno, že jdeme i se spodními rovnátky do finále. Když se nic neodlepí (což by byl ale u mě zázrak:), čeká mě už jen jedna kotrola a pak už sundavání..., tak jsem zvědavá, jak to dopadne...

Obrazek

Jinak už jsem měla supr zážitek s pružinkou. Uhodila jsem se velkou silou dveřma od auta do pusy a zrovna do místa, kde mám pružinku a spodní rovnátka, takže jsem si zevnitř celou pusu rozsekala :((( Jako tohle, mě ještě nikdy nic, co souviselo s rovnátky, tolik nebolelo. A té krve... No au..., musím říct, že ta rovnátka jsou nebezpečná věc :))

Jinak mrkněte určitě do fotoalba Kaky, poslala mi novou fotku, kde je už bez rovnátek a jako vždycky moc pěkné :)

13. 3. 2009

Tak to s tim finále moc nedopadlo :)) Měla jsem slabou pružinku, a tak se mi mezi zoubky nevytvořily potřebné mezery k finálnímu rovnání. Dostala jsem tedy pružinku silnější. Až se mezery vytvoří, tak mam hned naklusat do ordinace. Ach jo, to zas bude táhnout, NEMAM RÁD PRUŽINKY :)

Mějte se všichni krásně a mrkněte ke Gábině, má tam nový příspěvek a fotečky...

17. 4. 2009

Na další kontrole se zjistilo, že už jsou mezi spodními zubisky vytvořeny potřebné mezery pro rovnání :) Ještě se ze stran maličko obrousily, aby se tam stopro vedle sebe všechny vešly, dolepily se nějaké zámečky... a bylo. Gumičky favoritky tmavě fialové :) Dole to mám celé křivé a hodně moc mezer - vypadám úúžasně :))) Mějte se hezky.

 

 

8. 10. 2009

 

 

 

Zdravím všechny, co se objeví na mých stránečkách. Nemám bohužel čas je v této době spravovat a blbne mi e-mailová schránka, takže tímto se všem moc omlouvám.

Co se týče průběhu mé léčby, chýlí se konečně ke konci. Při posledních kontrolách se neudálo vůbec nic, stále nějaké štelování, výměna drátků..., nic podstatného ani zajímavého. Při dnešní kontrole jsem dostala řetízek, aby se spravily mezery a vidím to už jen na nějaké malé doladění, takže si myslím, že začátkem nového roku půjdou i spodní rovnátka dolů a přijde retenční aparát.

Mějte se všichni krásně a přeji vám hodně úspěchů a málo bolesti při vaší léčbě.

J.

Obrazek

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

 

Vaše fotečky:

Foto Kátina krásného barevného úsměvu:

Obrazek

 

Obrazek

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

Káťa, jejíž foto je už výše, se rozhodla ukázat Vám, jak se její zoubky postupně hezky srovnaly.  Její léčba sice ještě zdaleka není u konce, nicméně si myslím, že už teď dosáhla velmi pěkných výsledků! Posuďte sami :) Fotografii jsem musela dát do fotoalba, neboť kdybych ji vložila jen sem, byla by moc malá a nic byste neviděli :) - Takže zde: /fotoalbum/kata/kata/original/45

Našla jsem nějaké to foto z doby než mi nasadili rovnátka, nic moc, ale aspoň něco:): /clanky/moje-zuby

Další človíček by se rád podělil o své fotky s fixními rovnátky. Tyhle jsou fakt stylový:) Kaky - /fotoalbum/kaky

Míša by se s vámi chtěla také podělit o svůj "příběh". Odkaz zde: /clanky/misin-pribeh . Slíbila, že bude průběžně přidávat další a další věci.:)

Další človíček, co by se chtěl podělit o svoji story se jmenuje Bára. Stránka bude taktéž průběžně aktualizována. Odkaz zde: /clanky/barin-pribeh

 

 

I dvaadvacetiletá Gábina se s Vámi chce podělit o svoje zkušenosti...! - /clanky/gabiny-pribeh

Mám tu moc pěkné fotky od Verči. Určitě mrkněte: /fotoalbum/verca-_16_

NEW! Další příběh, tentokrát dvanáctileté Anetky: /clanky/anetky-pribeh

 

Náhledy fotografií ze složky Moje rovnátka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pardon

(paja, 21. 5. 2008 22:43)

promin,az ted jsem si vsimla ze si psala ze fleky nemas...jinak myslim ze si udelala dobre,me trhali 4 kvuli predkusu a jen kvuli tomu budu mit rovnatka 1,5 roku takze bys jeste dlouuuho cekala...

pochvala:)

(paja, 21. 5. 2008 22:39)

moc ti to slusi,krasny rovny zuby...a co ty fleky jak ses bala?nejsou???taky se jich zacinam bat,sice nekourim,ale cistim si zuby jen 2krat denne...

For Jani:

(Káťa, 21. 5. 2008 20:28)

Jestli to není tolik vidět, tak to chápu, že sis je nechala sundat:) Ty zoubky vypadají moc pěkně. Závidím ti:) Holt si teď budeš muset přetrpět ty začátky, když ti dají nově rovnátka, ale za chvíli si zvykneš a bude to jako dřív:)A jak to dopadlo se skvrnkama? Asi dobrý, když o nich nic nepíšeš, to jsem ráda. Tak přeju hodně úsměvů:)papa

Re:

(Janča, 21. 5. 2008 15:11)

jééé Gabbi, žvejkačka se nekoná, protože mi hned nasadili zámky na spodní zuby:)), ale myslím, že to risknu a zkusím s tím žvýkat, když vy s rovnátky taky žvýkáte:) Ostatní jsem napsala nahoře:)
Káťa: neříkal, jak dlouho bych je ještě musela mít..., ale vím, že ten předkus není tak velký a že jsem do rovnátek šla, aby se mi srovnali hlavně horní jedničky a dvojky, co byly přes sebe..., takže jsem se nakonec rozhodla pro to sundání...Možná kdybych na to rozhodování měla víc času...., třeba bych se rozhodla jinak..., ale to už je teď jedno..

Mějte se príma, já si jdu vzít Ibuprofen:D, páč ta bolest těch dolních začíná být docela dost velká..., no a jdu si to všechno včetně odřených dásní prožít podruhé:(
Ahoooj. J.

....

(Gabbi, 21. 5. 2008 13:39)

Tak cooo Jani....uz sou dole?a pocit?..cekam kdy pridas prispevek!8)jak to probihalo, jaky sou pocity bez rovnatek...prvni zvykacka po roce a tak hehe!8)

For Gabbi a Jani:

(Káťa, 21. 5. 2008 9:08)

Gabbi: Tak to je jedině dobře, že tě to broušení nebolí, podle toho co píšeš ti toho budou brousit ještě dost, takže je lepší že to sníášíš bez bolesti:) S těma gumičkama je to blbý, že ti je nechce dávat, mě na těch rovnátkách nejvíc baví ty barevný gumičky. Ale zase si psala, že jsou ty drátky spolehlivější, on asi ví proč je dává místo gumiček. Budu držet pěsti, aby ti žádný zub trhat nemuseli, já se tomu bohužel nevyhnu,budu se na to muset nějak psychicky připravit:(

Jani: Ahoj Jani. Moc mě to mrzí, že to takhle blbě dopadlo:( Nechápu co to má být, že ti v den kdy ti mají sundat rovnátka řeknou tohle. Je to tvoje rozhodnutí, já bych na jednu stranu ty rovnátka už chtěla mít taky dole, když je ta možnost, ale na druhou stranu si vem, že stejně budeš mít rovnátka dole a když už bych za to dala takový prachy, tak bych ty zuby chtěla mít dokonale srovnaný. Musíš ty sama vědět, jako moc je ten předkus vidět. A neříkal ti, jak dlouho by si je pak ještě měla nosit,aby se ti ten předkus spravil?

jejej

(kajča, 20. 5. 2008 16:06)

Ahoj Jani :) tak to je děs, co Ti udělali :( Jakože je to fakt blbý, když ve finále přijdou s takovou novinkou...Mně třeba řekli hned na začátku, že budeme rovnat a potom trhat. I když...mám kamarádku, která nosí fixy snad už přes dva roky, jenom proto, že jí vytrhali zbytečně zuby, aby udělali místo a ve finále, když se zoubky pošouply, jí tam zůstávají mezery na vytržený zuby :( takže pokud to nemáš tak hrozné, nic si trhat nenechávej :) Přeju hodně štěstíčka :)

rrrr...:)

(Janča, 20. 5. 2008 15:23)

no.. naštvali mě jako no..., těšila jsem se... Tvrdil mi, že mi o té možnosti vytržení čtyřek a srovnání předkusu říkal, že prý to "tam" má napsané...(jak vidět, má v tom pěknej bordel:), hm tak jsem asi hluchá, nebo nevím, ale myslím, že něco takového bych si zapamatovala. Prý je to už rovné, nemá se na tom už co spravovat, pouze ten předkus, a to jsem dostala na výběr.. Sice jsem taky neslyšela o trhání až po srovnání, ale nějak to neřeším, protože už jsem tak nějak rozhodnutá, že do toho nepůjdu.. To už teď ani nejde, když jsem natěšená, jak to půjde dolů, nechat si to tam dýl a ještě zdobený dvouma mezerama :)) Dík za podporu:) Mějte se hezky a zejtra teda už SNAD poskytnu info :) Pa. J.

rovnátka

(Gabbi, 20. 5. 2008 14:19)

Jani: Od rana cekam kdy napises...hlavne abych si precetla jak ti to dopadlo!Nooo a nevim co na to rict...me by to taky asi pekne nas...(s prominutim)!Jako to, ze te o nakem trhani ctyrek informujou az dnes kdy ty mezitim zijes v predstavach ze je vse tak jak ma byt, a ze konecne dnes je tvuj den D 8) coz by pro me teda byl...tak to je docela hodne blby z jejich strany!Nooo a s tim predkusem ja nevim..to je tezky!Nechapu teda proc ti celou dobu rovnaj zuby a pak tepr trhaj!to ti je meli vytrhnout hned na zacatku!Ale me to mozna taky ceka...ale na to me upozornil hned pri prvni nasteve...takze ja to mozna budu mit stejne!Ale pokud ten predkus nemas opravdu velkej a neni to znat tak si nech sundat!Rovne je mas a predkus minimalni!tak neni co resit!8)Hele ja predkus nemela ale jak mi ty horni roztahli a narvali mi je tam vsechny vedle sebe tak mi prijde ze az mi je budou sundavat tak budu mit taky malej predkus..opravdu mi sly o hodne dopredu...ale to vidim jen ja jinak to neni znat!Naopak mi pekne vyniknou hehe!8)Tak drzim palecky a hlavne zase hned napis ju!8)

ach jo:(

(adéla, 20. 5. 2008 12:38)

Ahoj Jani, mrzí mě, co se ti přihodilo :( Trošku to znám, ten "špatný" přístup, měnila jsem kvůli tomu doktorku...Ani nejde napsat "nic si z toho nedělj", protože je to docela závažná věc :( Jestli už nemáš s předkusem takový problém, taky bych nešla do trhání zoubků...Navíc tak narychlo...Nezbývá, než Ti popřát hodně sil a hlavně žádné další problémy :)

rovnátka

(jojo, 18. 5. 2008 18:41)

já budu mít taky rovnátka ale nejvíc se bojím těch otisku. prosím napiš te mi někdo jaký to je a jestli to bolí.

rovnatka

(gabbi, 17. 5. 2008 16:14)

Kata:No vidis tebe to brouseni bolelo a me ani ne!Ale brousil mi zub jakoby ze spoda jakoby kratil ale hlavni brouseni me jeste ceka!Budou mi brousit dvojky ze strany a mozna i trojky!aby je zuzily!Uz sem to tu myslim i psala!Ale toho se ani moc nebojim jen se spis bojim toho aby to opravdu pomohlo a me se tam ty spicaky opravdu vesly!Ale doufam ze ano a ze se to obejde bez jakeho koliv trhani!Pevne doufam!Vidis ty se tak mas tema gumickama-to sem taky psala ze mam bohuzel ortodontistu ktery nerad dava gumicky takze ani nema zadne barva a nedoporucuje to!Asi ma s tim spatne zkusenosti nevim!Ale hlavni duvod proc je asi nemam je ten ze ten tah tech rovnatek je tak velky ze gumicky by mi hlavni drat tak dobre neudrzeli jako ty male dratky na pevno okolo zamku!Ale jinak je taky nasazuje to ano!Ale ja bych si to stejnak nemohla take dovolit kvuli praci takze je to vlastne jedno!Ale rada bych to vyzkousela-uvidim treba tak mesic dva pred sundanim to zkusim vyzkouset!8)Klidne bych si ty gumicky klidne i sama koupila a on by mi je jen nasadil,kdyz tam ma prd vyber!8)Noo uvidime do sundavani je jeste dlouha doba!8)

re:

(Káťa, 16. 5. 2008 19:45)

Jani: Tak to chápu, ono je lepší, když to bude vidět jen decentně:) Snad si tě tam nechají a pak si budeš moct dát nějaké pěkné barvičky. Děkuju, jsem ráda, že jsou podle tebe hezký, bála jsem se, aby to nebylo moc přehnaně barevný. Lidi mi taky typují méně, hrozně mě to štve a to ani nejsem malinká:( Ty rovnátka k tomu asi ještě přispěly. Až budeme starší tak za to budem ještě rády:)))

Gabbi:Mám to taky tak, jsem zvědavá kolik nám toho bude trhat, snad né moc, hrozně moc se toho bojím, ještě nikdy mi zub netrhali:(( A bude ti ještě brousit ty zuby? Mě je teď taky brousil a bylo to hnusný, snad už mi je příště brousit nebudou. Taky jsem si na ty rovnátka už tak zvykla, že mi vůbec nevadí, že je budu mít dlouho, ono to i docela utíká. Hlavně mi pak bude scházet to jak si můžu měnit gumičky, ty zuby jsou s barvičkama zajímavější, fakt ty rovnátka beru skoro jako módní doplněk a všude se zubím, aby byly vidět:)))

Mějte se krásně a užijte si víkend:)

re:

(Janča, 15. 5. 2008 8:47)

Gabbi: joo, děkuju...:), ale stejně se těch skvrn bojim, přijde mi, že kolem zámečků něco mam a nevím, jestli to půjde dolů, nepůjde...
Jo, asi to sundavání bude krapet nepříjemný, budu s tím teda počítat:)
Ne, nežvýkám, bojím se, že by se mi to tam zamotalo:) Vám tak závidim, že jíte i tvrdý a zámky vám drží...
camille: No určitě, míň výrazné budou. Tak držim pěsti.
Káťa: jo, taky doufám, že si mě tam nechají..., práci moc potřebuju. Jako určitě bych si tam dovolila nechat si dát nějakou výraznější barevnou kombinaci, ale třeba až pak když bych tam byla déle, takhle zezačátku radši ne. Jako puberťačka nevypadáš, je to fakt moc hezký. Spíš já bych vypadala jako puberťačka, protože jsem hrozně malinká a vůbec mi lidi všude tykaj a typujou mě na 15 a mě to hrozně štve, takže možná i proto se snažím to ničím ještě víc neumocňovat:)
Tak pa, hezký den!:) J.

rovnátka

(Gabbi, 14. 5. 2008 15:08)

Kata: Noo to budes mit podobny asi jako ja!Nahore se mi zuby vejdou bez problemu ale dole to fakt nevim kam mi je chce cpat!A rekl mi to same..ze je nejdriv srovna a pak uvidi ze by mozna pak dole vytrh nakej zub!Ale snad tim brousenim se mi ty dvojky hodne zuzi a nebude muset nic trhat!Noo ja mam na hornich rovnatka 7 mesicu a na dolnich mesic a pul!Myslela jsem si ze ty horni budu mit sundane tak do roka ale nevim nevim...podle me si jeste pockam-protze mam nastevu za kazde tri mesice..a ted mam ty horni v takovem stadiu ze mam mezi pravou jednickou a dvojkou mezeru a z te leve strany mi budou ted zub po zubu presouvat z leva do prava!Takze si myslim ze takovej rok ty horni budu jeste mit a ty dolni urcite tak dva roky!Ale ted uz sem se s tim tak szila ze uz mi je jedno jestli mi to sundaji o tri mesice nebo pul roku dyl!Radsi to neuspechat,aby pak nemely ty zoubky se vratit na puvodni misto!Taky doufam ze mi jak na dolni a i na horni nasadi ten retencni dratek-ale pry sem nekde slysela ze se dava jen na dolni tak nevim!

jani a gabbi

(Káťa, 14. 5. 2008 14:28)

Jani: To jsem ráda, že jsi našla práci:) Snad si tě tam nechají na stálo.Je to škoda,že si kvůli práci nemůžeš dát moc výrazné gumičky,aspoň zase nemáš ty rovnátka tak výrazný a vypadáš elegantnějš:) Já vypadám jak puberťačka:D Jinak jsem taky moc zvědavá co ti dají za retenci a vůbec jaký to sundavání bude. Ty se máš, tak si ten den bez rovnátek pořádně užij:)

Gabbi: Asi to je delší kvůli tomu zubu. Právě, že mi ještě netrhal ani jeden zub, řekl, že mi ty zuby musí nejdříve srovnat a pak mi asi jeden nebo dva vytrhne, doufám, že né víc.A jak máš dlouho rovnátka ty a kdy ti je sundají?

For Jani

(camille, 14. 5. 2008 13:29)

Děkuji Jani za podporu. Rozhodnutá jsem, ale teď se ještě musím doktorky zeptat, jestli bude mít ty rovnátka co máš ty:) Nechci žádné kovové, vzhledem k práci a celkovému způsobu života bych se cítila hrozně. Vím, že vidět budou i tak, ale přeci jen to bude míň výrazné.
No jsem na to zvědavá..

rovnátka

(Gabbi, 14. 5. 2008 9:03)

Janca: Ty se tak mas fakt!Hrozne ti to zavidim!8(A podle me se nemusis bat..a ver tomu ze zadne skvrny nebudou!Nez se tim stresovat!I kdyz sem ted mluvila s kamoskou co ji je sundavali a mela tam trochu takovej mensi prechod ale vycistili ji to a za par dni to mela zase uplne normalni!Bez skrvn!Ja mam spis strach z tech pigmentovych skvrn...ted jak mam i ty dolni tak nevim proc prijde mi to ze se mi tam delaji z duvodu nake reakce na ten kov nebo nevim!na dolnich sem to nemela a jakmile mi je nasadili tak se mi udelali i na tech dolnich ty skrvny!Jen doufam ze to pujde taky dolu!Protoze to sice neni moc videt ale kdyz se nekdo podiva hodne z blizka tak je to znat!8(Noo jinak s tim sundavanim nevim...me vlastne sundavali jeden zamecek kdyz mi museli brousit zuby...a nevim jak to popsat..docela tlak a trochu neprijemne!Ale ja mam ty rovnatka fakt pevne prilepene takze i proto to je vic neprijemne!Ale cim mi to sundavali to nevim!To sem nevidela!Ty jooo ty ani nezvykas jooo?Chudaku!8)Ja teda jo i kdyz bych nemela ale nedela mi to problem a topinky sem mela v patek!8)))ale musela sem si je krajet pze predni dolni ty sou ted momentalne nepouzitelne!8(jak to boli!Hned musis kazdopadne dat vedet jaky je to pocit a foto!8)Jinak s praci ti drzim palecky!8)Mej se hezky 8)

rovnátka

(Gabbi, 14. 5. 2008 8:50)

Kata:Aha no vidis to a ja bych z te fotky soudila ze uz mas zuby krasne rovne!Aha ty joo takze ty mas jeste jeden zub v dasni joo?Dokazu si to predstavit-mela to kamoska ktera taky musela mit kvuli tomu rovnatka!Proto asi je ta lecba pak delsi!A trhali ti zuby kvuli tomu aby se ti tam vesel ten zub ktery mas v dasni?

Začínám bejt nervózní:))

(Janča, 14. 5. 2008 8:35)

Ahoj všem, camille, s tímto já žádné zkušenosti nemám, čili nemám pro tebe ani žádné rady..., ale snad by už v dnešní době měli umět spravit cokoliv, ne? Vytrhnutí dvou zoubků snad není tak moc a pokud si přesvědčená, že to chceš... Snad to tedy dobře dopadne, určitě dej vědět! Trošku mě zarazilo to s tím, že ti ještě roste čelist, to by mne nenapadlo, že to v tomhle věku ještě roste!
Jinak Káťo, taky jsem si všimla, že tvé zoubky vypadají rovně, ale říkala jsem si, že v tom určitě bude něco skrytého:) Přemýšlela jsem taky o nějaké barevné kombinaci, ale budu teď chodit na zkoušku do nového zaměstnání, tak nechci, aby to bylo nějak výrazné, protože po mě chtějí elegantní zjev:D, no uvidim:), protože to vypadá opravdu moc hezky.
Já už začínám být nervózní:)), nevíte jak se rovnátka sundavají? Jsem taky zvědavá na ty fleky... a na to, co dostanu za retenci... Jinak jsem si uvědomila, že vlastně ten jeden den mezi sundáním horních a nasazením dolních nebudu mít žádná rovnátka, takže už plánuju, jak si nakoupim dvacet balíčků žvýkaček a udělám si topinky :D To je hrozný, taková normální věc, jako vzít si žvýkačku, vlastně už jsem ji rok neměla:)) No pak dám vědět, jak to vše probíhalo. Mějte se fajn. J.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49

následující »