Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jmenuji se Janča a s rovnátky (ikdyž sundavacími) mám zkušenost již z dětství. Nosila jsem je několik let kvůli mému předkusu. Ke konci jsem na to už dost kašlala. Těžko říct, zda je to důvod mých pozdějších problémů. Okolo sedmnáctého roku věku mi začal jakoby "sestupovat" jeden z předních zubů, až byly postupně přední zuby úplně přes sebe. Jedna z horních stoliček se otočila na šířku a celý můj úsměv se začal křivit, protože zuby neměly dost místa. Vzhledem k tomu, že to bylo nejen neestetické (hodně mi vadily horní jedničky přes sebe), ale taky bolestivé, navštívila jsem svého zubaře, který mi napsal doporučení a poslal mě k jednomu zdejšímu ortodontistovi (musím dodat, že když mi zuby otiskly, zjistila jsem, že jedničky přes sebe nejsou zdaleka mým jediným problémem - zkrátka kvůli jedné otočené stoličce, byly zuby křivé defakto všechny a navíc jsem měla levou stranu horní čelisti zmáčklou dovnitř). Při první návštěvě ortodontisty mi pan doktor zuby prohlédl a zeptal se co od léčby očekávám a jestli jsem skutečně přesvědčená, že do toho chci jít. Jako druhý krok jsem přišla na otisky. Dělání otisků je často popisováno jako velmi nepříjemné, ale není to vůbec hrozné. Jde jen o to, že nemůžete polykat, než hmota ztvrdne, a tak člověk trochu víc slintá a to je nepříjemné:) Vlastně se připravte na to, že vám sliny potečou po bradě, pod kterou si budete držet "vaničku" a celkově pak budete dost opatlaní :) Potom mě doktor poslal na rentgen zubů. Snímky si prohlédl a konala se tzv. "konzultace", na kterou (pokud si aparátek nehradíte sami) musí přijít spolu s vámi i vaši rodiče. Při konzultaci jsem se dozvěděla co je s mými zuby špatně, co je příčinou problému, jak léčba bude probíhat, jak dlouho bude trvat a jak bude finančně nákladná.

Poté jsem byla objednána na nasazení tzv. separačních gumiček, což jsou gumičky, které vám nasadí na zuby (stoličky), na kterých budou později umístěny kroužky (účel je vytvoření mezer, aby se tam kovové kroužky později daly narvat). Gumičky vám v ústech zůstanou pár dní, dokud se neutvoří právě potřebné mezery. Je pravda, že nejsou právě příjemné a zvláště první den zuby celkem dost bolí... - ale proti tomu, co vás čeká s rovnátky to pak je slabej odvar.. (V den, kdy mi separační gumičky nasazovali jsem oznámila novinku - alergii na nikl...  Celá ordinace byla vzhůru nohama, protože kdybych to neřekla, hodně by mi uškodili, neboť klasická rovnátka samozřejmě nikl obsahují... Na to si dejte opravdu pozor. Pokud alergii zamlčíte, nebo o ní dokonce sami nevíte /což se stává../, rovnátka vám v puse nadělají pěknou paseku - nejen, že to bude bolestivé, ale taky vám můžou zhnědnout plošky zubů a hlavně se pak rovnátka musejí vyndat a vaše penízky přijdou vniveč.. ) Dostala jsem tedy na výběr mezi zlatými a dvěma druhy keramických (průhledných) zámečků.. Vybrala jsem si průhledné keramické tvrzené safírem... - to jsou keramické zámky, které nejsou zaoblené, ale klasicky kostičky (jako u kovových zámků). No a bylo mi řečeno, že vysolím o tři tisíce vyšší zálohu:/)

No a poté vám nasadí fixní aparátek... :

Na nasazení fixního aparátku jsem musela přijít nalačno. Nejprve mi sestřička vyndala separační gumičky a na zuby mi nasadila kroužky ( v mém případě pouze na horní zuby, protože mezi spodními ani po separačních gumičkách nebylo dost místa...) Poté mi byly ještě jednou dělány otisky kvůli nákusné desce. Nákusná deska je destička, kterou musí na horním patře nosit lidé, co mají předkus. Prý bychom si ukousali zámečky na dolních zubech:) Nákusná deska se nenosí po celou dobu léčby, ale cca něco kolem 4 měsíců (to už je samozřejmě individuální). Pak jsem byla ještě se dvěma novými rovnátkáři poučená o tom, jak si správně čistit zuby, co jíst/nejíst atd... Potom mi sestřička zoubky vyčistila a doktor mi na ně nalepil zámečky... Lepení zámečků nebylo vůbec příjemné, protože vám dají takovou tu železnou hrůzu do pusy, abyste ji měli po celou dobu otevřenou :( - lepení zámečků se mi zdálo téměř nekonečné :/ ) Nakonec mi sestřička připevnila drátek a bylo to... Celá procedura trvala dvě hodiny (tedy alespoň u mého typu rovnátek), jinak prý je kratší...

Po nasazení rovnátek jsem si připadala jako blbec:) Cestou z ordinace jsem se ještě stavila nakoupit a všichni na mě koukali jak na zjevení, protože jsem šišlala:) (ale to bylo zřejmě hlavně kvůli nákusné desce). Odpoledne po nasazení zoubky vůbec nebolely, jen bylo rovnátko nepříjemné... Večer se zuby ozvaly, stejně tak ráno nato mě čekalo docela bolestivé probuzení a vůbec ten druhý den byl nejhorší... Pak už se to dalo celkem snést. Po čtyřech dnech po nasazení zuby přestaly bolet, jen dásně bolely a jakoby se mi do pusy "obtiskávaly" až jakoby lepily zámečky. Také už jsem po čtyřech dnech mohla kousat... Hodně tvrdé věci jsem nerozkousala, ale měkčí věci už bez problémů. (což byl docela pokrok od prvních dnů, kdy jsem si rozmělněné jídlo strkala rovnou pomalu až do krku...) No a každým dnem to bylo lepší a lepší...:) Člověk to přetrpí.. říkala jsem si, že jsem do toho šla dobrovolně, tak to musím vydržet! A odměnou mi budou krásné zoubky:) 

Free Glitter Graphics, Cartoon Dolls, Animated Icons, Friendster Graphics, Piczo Graphics, MySpace Graphics, MySpace Codes, MySpace layouts, Doll Codes from http://www.freeglitters.com

Obrazek

 

A proč vznikly tyhle stránky?? Jako každý člověk (zejména v mém věku:)) jsem se snažila najít si o fixních rovnátcích nějaké informace, fotky, videa..., prostě jak to bude probíhat, jak budu vypadat atd.:)) Takže jsem vám, ať už nastávajícím či stávajícím rovnátkářům, chtěla tuto práci usnadnit a dát dohromady věci, které by vás mohly zajímat. *J.

 

10.10.2007

(tedy cca po čtyřech měsících) mi sundali nákusnou destičku (alelujah, můžu konečně lépe jíst a lépe mluvit:), ale zase mi dali na drátek takové pérko - pružinku, která jakoby roztahuje od sebe levou dvojku a pravou jedničku, aby se mezi ně později mohla posunout levá jednička, která je teď jakoby vzadu (viz foto). Teda je to docela nepříjemné, pérko štípe a chytá se mi tam kůže, ale zvykám si. Také mu sundali drátek ze spodních zubů. Zámečky se mi pořád odlepovaly, protože na ně doléhaly horní "špičáky":) Takže spodní zoubky v rovnání musejí počkat...:/

Obrazek

8.1. 2008

Sundali mi pružinku, ale ani to nějak nepociťuji, protože jsem si na ní za tu dobu zvykla a vůbec jsem ji necítila. Co pociťuji je (hlavně při pohledu do zrdcátka), že mám konečně gumičky na všech zoubcích. Dříve jsem měla někde drátek, někde gumičku, někde nic (bylo to divné vzhledem k tomu, že gumičky byly barevné, drátek kovový...), teď už jen gumičky :) Řekla bych, že se zoubky rovnají dobře..., jen mě trápí hnědý flíček mezi horními jedničkami. Jelikož byly dlouho přes sebe, vytvořil se mi tam kaz, který se sice sám vyhojil, ale flíček zůstal. Jelikož mám teď takovou fázi rovnání, že mám mezi horními jedničkami mezeru, tak to jde vidět ...:( Myslela jsem si, že je to proto, že jsem se mezi zuby, když byly přes sebe, nemohla dostat kartáčkem, čili že je to z nedostatku čištění, ale ortodontista mi dnes vysvětlil o co jde. Snad, až se zoubky posunou k sobě, to vidět nepůjde, jinak budu muset k zubaři, aby mi skvrnku nějak odstranil. Jinak nic nového.

 

21. 2. 2008

Další kontrola:) Tak jsem dneska dostala jiný drátek, silnější, cítím jak to víc táhne. Je to poprvé, co nemám bílý, ale celý kovový. Také mám místo gumiček tzv. řetízek. Vlastně to jsou gumičky, ale nejsou rozdělené, jsou spojené, takže to opravdu vypadá jako "řetízek". No vypadám blbě:))), ale tak si připadám pokaždý, když mam v puse nějakou novou "parádu", ono to po pár dnech přejde, až si zase zvyknu na ten pohled do zrdcadla:) Vlastně se stejně moc nesměji a snažím se zuby moc neukazovat. Dříve proto, že byly křivé a teď kvůli rovnátkům.. Jinak kombinace "řetízku" a silnějšího drátu docela bolí, vidim to dneska na nějaký ten ibuprofen:) Dneska byl zajímavý ten pocit, když mi sestřička měnila ten drátek. Ve fázi, kdy mi starý sundala a chystala se nandavat nový, tak jsem tam žádný drát neměla, zuby nebyly zpevněné a připadalo mi, jako by se kývaly:) To se teda těšim, jak se budu cítit, až mi rovnátka sundají úplně, to bude určitě "hustý":)

7.3.2008

Už jsou docela rovnýýýý:)) - foto s "řetízkem":

 Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. 4. 2008

Mám novinky!:) 20. května mi sundají horní fixy!! Těším se a zároveň se hodně bojím těch skvrn... Půjdu tam jeden den, to mi sundají horní a na spodní dají (opět) separační gumičky a hned další den mi nasadí fixy na spodní. To mi vůbec nevadí, spodní zuby mi nejdou moc vidět a nemám je tak křivé, jako byly horní zoubky, takže si myslím, že je nebudu mít dlouho:)

 

 

Obrazek

- Na fotce jde vidět, jak gumičky zažloutnou. Toto má být sv. růžová, ale na jedničkách a dvojkách to "růžově" nevidim:) To je stav po měsíci.

20. 5. 2008 Zdravím:),

právě jsem dorazila z ordinace a jsem mírně zklamaná. Horní rovnátka mám stále. Nevím proč, ale řekli mi, že mi je sundají, nýbrž do těch svých poznámek si zapsali jen separaci dolní čelisti (nasazení gumiček mezi dolní stoličky kvůli pozdějšímu nasazení kroužků). Trochu mě to rozčílilo, psychicky jsem se na to připravovala docela dlouho, nemohla jsem usnout:)... No... sundají mi je zítra, tedy pokud budu chtít - další věc, co mě rozčílila je nová informace, a sice že pokud chci odstranit svůj mírný předkus, musí mi vytrhnout čtyřky nahoře a rovnátka ještě nějaký čas ponechat. Do zítra si to mám rozmyslet - jestli si nechat mírný předkus a konečně by mi sundali rovnátka, nebo jestli chci mít ještě chvíli mezery po vytrhnutých čtyřkách a samozřejmě rovnátka - co byste si vybrali???:))) Jasně, že je asi budu chtít sundat.. Předkus mám odmalička, bylo to opravdu "strašné" a teď je opravdu už jen mírný, takže to asi nechám. Nicméně jsem opravdu zklamaná z toho přístupu - za prvé, že mi řekli, že dnes mi je sundají a za druhé, že tak důležitou věc mi řekli až teď. Takže pokud se nestane zázrak a přes noc si to nerozmyslím, nebo pokud si opět neudělají špatnou poznámku:), tak zítra napíši, jak probíhá to sundavání. J*

21. 5. 2008

Tak horní jsou dole:) Jen si to nemůžu tak užít, protože mi hned nasadily zámky na dolní, takže ta bolest spodních zubů (jelikož mám docela silný drát) převyšuje tu radost z toho, že horní rovnátka jsou fuč:) Jinak fleky nevidím, ale úplně bílé ty zoubky rozhodně nejsou, takže určitě chci jít co nejdřív do toho vybělení! Na spodní zuby jsem si nechala dát tmavě fialové gumičky, tak doufám, že ty tolik nezežloutnou, nebo že to alespoň nebude tolik vidět jako u světle růžových gumiček.

A jak probíhalo sundavání? - skoro jsem to nezaregistrovala, nějaký šmik sem, šmik tam a bylo to, možná maličko nepříjemné, ale rychlé a bezbolestné. Pak mi pan doktor zoubky vyčistil a vyleštil ...., no a pak se šlo na čištění dolních, lepení zámků atd., to už popisovat nebudu, to už bylo trochu horší a delší:)

Dělali mi na horních otisky a zítra si jdu pro retenční aparátek v podobě té průhledné "formičky" a ten budu muset nosit 24 hodin po dobu tří měsíců! Prý se s tím dá mluvit a všechno normálně, tak jsem na to zvědavá... Škoda jen, že se prostě nesundají rovnátka a hotovo..., ale to už snad nějak přetrpím:)

první photo bez horních fixů:))

Obrazek

 

22. 5. 2008

Tak jsem dostala retenční aparátek. Vypadá takto:

Obrazek

 

 

Retenční aparátek mě stál necelých 1600,-Kč. Díky tomu, že jsem na začátku platila zálohu, tak jsem nyní zaplatila jen 500,-Kč.  Musíte ho dostat do 24 hodin od sundání fixů. Slouží k tomu, aby se zuby "zafixovaly" v rovné poloze a nevrátily se do původního stavu.  Musím ho nosit nepřetržitě po dobu 3 měsíců (sundavá se jen na jídlo). Myslím, že mluvit se s tím dá naučit rychle (uvidíme:), není to vůbec hrozné. Je to trošku vidět (zuby jsou takové lesklejší a není to přesně na Vaše zuby, takové 1 - 2 mm to přečuhuje - nicméně to by Vás někdo musel zkoumat hodně zblízka, aby si něčeho všiml:) Zatím to docela bolí, když to mám na zubech, ale snad to brzy přejde, jako u všeho, co s ortodontickou léčbou souvisí.

25. 9. 2008

Tak jsem po další kontrole. Je to cca tři měsíce, co jsem začala nosit retenční aparátek na horních zubech a dnes mi řekli, že už ho nemusím nosit celých 24 hodin denně, ale pouze na noc. Pohoda:)

 U spodních zubů je to malinko horší. Dali mi silnější drátek (šestnáctku) a opět pružinku na roztažení dolní pravé jedničky a trojky, aby se mezi ně vešla spodní pravá dvojka (tak si zas po dlouhé době užiju bolesti zubů). Taky mi dolepily jeden zámek na spodní pravé pětce, jenomže jsem si hned po tom v práci dala k sváče rohlik a zámek se zas odlepil. Ach jo.., já nevim, jestli to je tou keramikou... Fakt jsem jedla jenom rohlík a ještě jsem si ho ulamovala, protože vim, jak snadno se mi zámky dají odlepit. Nebo je to mejma zubama? Špatnym nalepenim? Aaaach jo... Tak jsem volala do ortodoncie, jestli je nutné přijít, aby mi ho opět nalepili, ale prý konkrétně tento zoubek teď není akutní, tak tam nemusim. Toť Fše :)

Jinak mě napadlo napsat sem zkušenosti s barvičkami gumiček, které jsem už vyzkoušela. Za dosavadní dobu léčby jsem vyzkoušela pouze čtyři barvy. Průhledné gumičky - jedním slovem děs:)), po čtrnácti dnech, co jsem je měla v puse, jsem šla na ortodoncii žadonit, aby mi je vyměnili:) Potom jsem měla sv. růžové. Ty vypadají moc hezky a nenápadně a nezežloutnou tak rychle, jako průhledné. Sice nezežloutnou hned, ale po nějaké době jo a občas mi připadaly až fakt žlutý a ne růžový, když mi je dlouho neměnili. Potom jsem měla tmavě fialové gumičky a ty byly zatím moje asi nejlepší volba. Tím, že jsou tmavé, tak nezežloutly, pouze se trochu jakoby zesvětlily, takže z tmavě fialové byla sv. fialová. No a teď mám moc hezké takové červeno-vínové metalické. Vypadá to taky pěkně, ladí to k puse:)

 

 

11.11. 2008

Tak jsem po další kontrole. Díky pružince se spodní pravá jednička a trojka od sebe roztáhly dostatečně, vznikla tedy potřebná mezera a mohla tak být už k drátku připevněna i dvojka mezi nimi. Trochu to bolí a všechno se tam dole kejve:) Nemůžu si vůbec jazykem zatlačit zezadu na spodní zuby, neb mam strach, že by mi snad vypadaly:) No a že mě zuby hrozně, ostatně jako po každé změně, bolí, to snad ani nemusím dodávat :(

PS: retenční aparát musím stále nosit na noc.

 Obrazek

Jinak jsem si nechala dát tmavě růžové gumičky, vypadá to fajn. Ty tmavé barvy jsou opravdu super, nezežloutnou, jenom zesvětlají.  :

 

 

Obrazek

 

11.12. 2008

Kontrola probíhala v dolepovacím stylu:) Dolepili mi dva úplně nejzadnější zámky, které jsem teď nějakou dobu neměla přilepené, protože se odlepily a nebylo zatím třeba je dolepit. Takže už mam zámky zase po nějaké době kompletní:) Jinak mám od spodní pravé dvojky až po poslední pravou stoličku řetízek, na ostatních zubech jen normálně gumičky. Zuby zas bolí. Už aby to přešlo...

Tmavě růžové gumičky dopadly na výbornou, a tak jsem si je nechala dát znovu. Taky trochu kvůli tomu, že barvy řetízků byly omezené a tahle ladila:)

30. 1. 2009

Další kontrola a nic moc nového. Jen od levé spodní trojky k pravé jedničce mám obr pružinu. Tak nějak už jsem se s pružinkama sžila, takže v pohodě :) Jinak mi bylo řečeno, že jdeme i se spodními rovnátky do finále. Když se nic neodlepí (což by byl ale u mě zázrak:), čeká mě už jen jedna kotrola a pak už sundavání..., tak jsem zvědavá, jak to dopadne...

Obrazek

Jinak už jsem měla supr zážitek s pružinkou. Uhodila jsem se velkou silou dveřma od auta do pusy a zrovna do místa, kde mám pružinku a spodní rovnátka, takže jsem si zevnitř celou pusu rozsekala :((( Jako tohle, mě ještě nikdy nic, co souviselo s rovnátky, tolik nebolelo. A té krve... No au..., musím říct, že ta rovnátka jsou nebezpečná věc :))

Jinak mrkněte určitě do fotoalba Kaky, poslala mi novou fotku, kde je už bez rovnátek a jako vždycky moc pěkné :)

13. 3. 2009

Tak to s tim finále moc nedopadlo :)) Měla jsem slabou pružinku, a tak se mi mezi zoubky nevytvořily potřebné mezery k finálnímu rovnání. Dostala jsem tedy pružinku silnější. Až se mezery vytvoří, tak mam hned naklusat do ordinace. Ach jo, to zas bude táhnout, NEMAM RÁD PRUŽINKY :)

Mějte se všichni krásně a mrkněte ke Gábině, má tam nový příspěvek a fotečky...

17. 4. 2009

Na další kontrole se zjistilo, že už jsou mezi spodními zubisky vytvořeny potřebné mezery pro rovnání :) Ještě se ze stran maličko obrousily, aby se tam stopro vedle sebe všechny vešly, dolepily se nějaké zámečky... a bylo. Gumičky favoritky tmavě fialové :) Dole to mám celé křivé a hodně moc mezer - vypadám úúžasně :))) Mějte se hezky.

 

 

8. 10. 2009

 

 

 

Zdravím všechny, co se objeví na mých stránečkách. Nemám bohužel čas je v této době spravovat a blbne mi e-mailová schránka, takže tímto se všem moc omlouvám.

Co se týče průběhu mé léčby, chýlí se konečně ke konci. Při posledních kontrolách se neudálo vůbec nic, stále nějaké štelování, výměna drátků..., nic podstatného ani zajímavého. Při dnešní kontrole jsem dostala řetízek, aby se spravily mezery a vidím to už jen na nějaké malé doladění, takže si myslím, že začátkem nového roku půjdou i spodní rovnátka dolů a přijde retenční aparát.

Mějte se všichni krásně a přeji vám hodně úspěchů a málo bolesti při vaší léčbě.

J.

Obrazek

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

 

Vaše fotečky:

Foto Kátina krásného barevného úsměvu:

Obrazek

 

Obrazek

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

Káťa, jejíž foto je už výše, se rozhodla ukázat Vám, jak se její zoubky postupně hezky srovnaly.  Její léčba sice ještě zdaleka není u konce, nicméně si myslím, že už teď dosáhla velmi pěkných výsledků! Posuďte sami :) Fotografii jsem musela dát do fotoalba, neboť kdybych ji vložila jen sem, byla by moc malá a nic byste neviděli :) - Takže zde: /fotoalbum/kata/kata/original/45

Našla jsem nějaké to foto z doby než mi nasadili rovnátka, nic moc, ale aspoň něco:): /clanky/moje-zuby

Další človíček by se rád podělil o své fotky s fixními rovnátky. Tyhle jsou fakt stylový:) Kaky - /fotoalbum/kaky

Míša by se s vámi chtěla také podělit o svůj "příběh". Odkaz zde: /clanky/misin-pribeh . Slíbila, že bude průběžně přidávat další a další věci.:)

Další človíček, co by se chtěl podělit o svoji story se jmenuje Bára. Stránka bude taktéž průběžně aktualizována. Odkaz zde: /clanky/barin-pribeh

 

 

I dvaadvacetiletá Gábina se s Vámi chce podělit o svoje zkušenosti...! - /clanky/gabiny-pribeh

Mám tu moc pěkné fotky od Verči. Určitě mrkněte: /fotoalbum/verca-_16_

NEW! Další příběh, tentokrát dvanáctileté Anetky: /clanky/anetky-pribeh

 

Náhledy fotografií ze složky Moje rovnátka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Stále se rozmýšlím ...

(Lucka, 25. 6. 2008 12:00)

Ahojky všichni,
jsem z Plzně, je mi 30 let a momentálně jsem na mateřské již rok. Celé dětství jsem nosila vyndavací rovnátka (na noc) a pak cca ve 14letech mi dali na výběr zda fixní či konec? Tenkrát jsem nechtěla fixní za žádnou cenu, nevím, dost bych se styděla, ale dnes už je to celkem běžnou věcí. Už jsem o nich přemýšlela, když jsem byla před osmi lety na první mateřské, ale nakonec jsem to nechala plavat - každý doktor říkal něco jiného - měla jsem to udělat, tenkrát by mi přispěla ještě pojišťovna. Dnes už jsem dost stará. Mám ale dost velký předkus, ikdyž mi říkají, že je výhoda že to není příliš vidět (jen z boku, když se směju), ale mě to stejně trápí. Co myslíte mám do toho jít? A nevíte jaká je cca cena? Mám taky alergii na nikl, tak nevím vůbec jaká apod. Díky moc, že tu jste.

Re:

(Janča, 23. 6. 2008 8:57)

ahoj, chodím k panu doktoru Matějkovi v Mostě. Pojišťovna mi nic nepřispěla, jelikož mi už bylo 19 let, když jsem do rovnátek šla. Pojišťovna snad přispívá pouze do 18ti let věku. Diagnóza? Jedna stolička se otočila, takže jsem měla stěsnané zuby, od toho se odvíjely další problémy, čelist zmáčknutá dovnitř, zuby přes sebe, taky předkus. Jinak ta cena - do poslední chvíle jsem měla mít klasická kovová rovnátka, takže jsem byla informována úplně o jiných cenových relacích - mělo mě to celkově vyjít na 10.000,-, nicméně nakonec kvůli alergii mám keramická a tam se to zase cenově pohybuje takto. Nevím, jestli je to moc nebo málo, protože nemám srovnání.
Jinak ti tedy přeju hodně štěstí a také nervů:) a děkuji za pochvalu mých stránek.
Měj se. J.

místo a cena keram rovnátek

(hanus.eva@gmail.com, 19. 6. 2008 17:44)

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na jakou ortodoncii chodíš (v jakém městě) a jestli ti přispěla pojišťovna, nebo už si vše hradíš sama? A jaká byla tvá diagnóza? Ta cena (15 tis.) za keramická rovnátka je totiž neuvěřitelně nízká. Taky se po deseti letech znovu vrhnu do rovnátek, vždycky jsem si přála mít hezký úsměv, ale s křivými zuby to nejde.
Díky za odpověď, Eva.
PS: stránky jsou super, rozhodně se tu člověk dozví snad vše co potřebuje o rovnátkách vědět :o)

ahojda:)

(Janča, 19. 6. 2008 9:09)

Gabbi: ok, až budou, pošli, taky je sem dám:)

Gábina: Díky:) Otisky vypadají zhruba tak, že ti strčí do pusy formičku naplněnou takovou zelenou kašovitou hmotou a přitlačí ti ji na zuby, které se tam otisknou. Chvilku to máš v puse, takže hrozně slintáš, protože nemůžeš polykat, většinou dostaneš nějakej "kyblíček", co si držíš u pusy:)), ale jde jen o chvilku, než to ztvrdne. Není to hrozný:) Jinak nevím, jak to budeš mít ty, ale mě otisky před nasazením dělali dvakrát.

Wendy: Děkuju, tak to jsem moc ráda!:)

Káťa: jo, to by bylo fajn:) Tak gratuluju!

Lenka: Kolik mě stály ti nemohu napsat, protože mám ještě fixy na dolních, čili léčba ještě neskončila. Zatím mě stály 11.000,-. Obočí nijak upravené nemám. Jinak Ti děkuji :)

Pedro: čistila jsem si zoubky těmi čtyřmi kartáčky - mezizubním, klasickým ortodontickým tvrdším, měkčím jsem masírovala dásně a potom používám ještě tento (ten zelený): http://st.blog.cz/f/fixnirovnatka.blog.cz/obrazky/13565633.jpg
Bohužel mezi jedničkami mám skvrnku od vyhojeného kazu, ta vyčistit nešla, ale klasický stomatolog by mi ji prý mohl odstranit. Tam jsem ještě nebyla, zas tak moc mi to nevadí, je to mezi zubama, tak to není tak hrozné. Jinak vše vyčistit šlo.

Mějte se všichni krásně, pa J.

Dotaz

(Pedro :), 18. 6. 2008 20:39)

Ahojky,moc sem ráda že ythle stránky existujou...moc věcí se tu dozvím.. :)
Mám jenm takovej dotaz....jakýma kartáčkama sis čistila zuby a jestli si tam neměla skvrny které nešli vyčistit?....Děkuji za odpověď.

Krásné bílé zuby

(Lenka, 12. 6. 2008 12:07)

Ahoj, asi jsem to přehlédla, ale můžeš prosím napsat, kolik tě ta rovnátka ve finále stojí peněz? PS. A taky by mě hrozně moc zajímalo, jestli máš obočí nějak upravené - myslím permanentně nebo tak. Jinak ti to moc sluší (nejsem na holky!!!)a s krásným rovným bílým úsměvem to bude ještě lepší! (Bože dej, ať u mě taky v mých 22letech!:) )

Jani:

(Káťa, 10. 6. 2008 17:47)

To je právě to, že nám přijde, že už ty zuby máme rovný a podle pana doktora ještě ne:)To by bylo fajn mít rovnátka jenom tři měsíce co? Jinak na zkouškách jsem dopadla dobře tak už mám od školy pokoj, akorát teď musím dopsat bakalářku, abych mohla jet na dovolenou.

klasneee

(Wendy, 9. 6. 2008 21:27)

achojky mas moc klasne stranecky ´dnes sem byla u zubare no a on mi rekl ze bych mela mit rovntka na pevno tak sem si to tu vse o tom cetla a docela se tesim:D pristi tyden tam jdu moc mi to pomohlo diky!!!

Rovnátka

(Gábina, 8. 6. 2008 18:03)

Ahoj,Hezká stránka máš tu snad vše o rovnátcích!!!Takže budu mít rovnátka mám přijít 27.června na otisky mohl by mi sem někdo napsat jak probíhají?díky..A prý v červenci mi dá rovnátka tak jestli mi bude dělat ještě před nasazením??díky a ahoj

rovnátka

(Gabbi, 4. 6. 2008 10:32)

Janca: Jen MUSIM sem chtela napsat!

rovnátka

(Gabbi, 4. 6. 2008 10:29)

Janča: Fotky ti urcite poslu...jen musis si vyfotit jeste ty dolni s rovnatky!A jeste jedna vec...ty horni mi fotil znamy profesionalnim fotakem a ty fotky maji 15mega tak sem se je snazila uprvit a zmensit aspon na tech 500 kB ale je tam videt chloupek ci skrvnka!Noo proste hodne velkej detail!Tak ti je poslu a posoudis sama jooo!8)Vyřízla jsem z tech fotek jen pusu pze kdybych si tam nechala cely oblicej tak to by jste se nasmali!8))))A hlavne pohled na muj nos z dolniho pohledu v takovyh detailech ze to by asi nebylo moc zazivne!8)Jinak fotke tvoje uz jsem taky shledla..a je to fakt rozdil pred a po!Udelala jsi dobre a pritom to byla otazka nakych 11 mesicu, coz za to opravdu stoji!Mas je ted moc hezke!8)

Kátě:

(Janča, 4. 6. 2008 8:14)

Mě tak napadlo, že kdyby šlo jen o ty přední zoubky, tak by ta léčba byla hodně krátká, protože když počítám i roztažení s tou pružinkou, tak srovnání těch předních trvalo 3 měsíce:)))
Jj, napadlo mě, že máš starosti se zkouškama. Doufám, že jsi dopadla dobře:)
Pa J.

For Jani:

(Káťa, 3. 6. 2008 21:39)

Ahoj Jani. Koukala jsem na ty tvoje fotky. Ty přední zuby jsi měla fakt dost křivý, nedivím se, že si na ty rovnátka šla, teď ty zuby vypadají nádherně:) Na těch fotkách co už máš nasazený rovnátka to nebylo vůbec vidět, říkala jsem si proč sis ty rovnátka nechala dát, vždyť máš rovný zuby:)
PS: promiň, že jsem ti ještě neodepsala na mail, ale dodělávala jsem zkoušky, takže jsem se internetu vyhýbala, protože pak u něho vždycky skejsnu a nic se nenaučím. Už se chystám na odpověď:) Zatím papa

Ahojky, jak se máme?:)

(Janča, 3. 6. 2008 14:00)

camille: tak to mě mrzí, ikdyž na jednu stranu si bez rovnátek ušetříš spoustu trápení a bolení:) Určitě dej vědět, jak se to bude vyvíjet.
Gabbi: když budeš chtít, fotky pošli, můžu je tu dát na odiv :)
David: rozumím, já do trhání nešla i za cenu mírného předkusu. Ale možná kdybych měla víc času na rozmyšlenou, abych se na to "psychicky" připravila:), tak bych do toho šla. Ale o tom už je zbytečné polemizovat.

Jinak já už jsem v pohodě. Horní se přestaly jakoby kývat a nebolí, retenční aparát už skoro ani neregistruju, tak dobrý. No a u spodních mám krušný začátek také už za sebou, takže supr. Jsem zvědavá, co mi s tim provedou na příští kontrole, už mam z toho hrůzu (pokaždý něco novýho)...
Mějte se hezky a užívejte krásného počáska!
Pa J.

Tam mám za sebou menší jatkovinu

(David, 30. 5. 2008 13:09)

Docela ti závidím, že už máš půlku za sebou. Já mám rovnátka už 3 měsíce, změny jsou vidět už docela dost, ale dneska (asi tak o měsíc a půl dřív, než jsem čekal) jsem byl na trhání dvou zubů na spodní čelisti. Pocity divné, nikoliv bolest, spíš psychicky je to trochu nepříjemný, protože přijít o dva zuby je nevratný proces. Na druhou stranu si říkám, hokejisti mají také čas od času o zub méně. :-)

A tady mé postřehy pro zájemce:

http://davidova-rovnatka.blog.cz/0805/dalsi-krok

For gabbi:

(Káťa, 28. 5. 2008 19:35)

No je to nádhernej pocit, fakt že jo, jsem hrozně moc ráda, že jsem na ty rovnátka šla. Proto jsem dala ty fotky Janče, aby lidi co ještě rovnátka nemají a nemůžou se rozhodnout, viděli jak moc to pomáhá. Tak to jsem zvědavá na ty tvoje fotky, šup sem s nima:))) Zatím papa

Pája

(Káťa, 28. 5. 2008 19:30)

Možná to bude tím, že jsem ty zuby měla fakt hodně křivý, proto je to třeba vidět víc než u tebe. Ze začátku jsem si taky říkala, že to není skoro vůbec vidět, ale pak když jsem to srovnala na fotkách tak už to vidět bylo.

Tak nakonec nic..

(camille, 27. 5. 2008 9:50)

Tak nakonec je vše jinak.. Další návštěva zubaře odhalila několik kazů, dolní osmičky + pár dalších. Takže mi je spravili a musím čekat jak to bude dál. Pokud začnou bolet, musí ven. Navíc mi jedna horní osmička roste úplně špatně a druhá zatím kouká jen napůl. No takže to nebude tak lehké. Zatím rovnátka musí počkat a jak řekla zubařka, po vytržení těch osmiček se zuby o něco posunou, takže buhví jak to vše dopadne.
Nicméně sem budu "chodit" pořád, pže každá nová informace a zkušenost s fixama mě pomůže a zajímá:)
Mějte se všechny krásně!

vosk

(Paja, 26. 5. 2008 9:38)

Kato 2: tak vosk v lekarne nekoupis,ale v Praze a bv Brne jsou prodejny profimed takze jestli si Brna nebo Prahy,muzu ti klidne poslat presne adresy.maji tam i super vybavu pro rovnatkare,pasty,kartacky,atd...

Kato 1:zavidim ti ze si ti to rovna tak rychle,u me to za 3 mesice udelalo minimalni pokrok.

Katčiny fotky

(Gabbi, 26. 5. 2008 7:56)

Kata: Ty jooo tak ted sem shledla ty tvoje fotky...a jako musim rict, ze to je az neskutecny jak se ti to srovnalo behem 5 mesicu!Je to hodne velky rozdil!Opravdu!To je pak hezkej pocit vid,kdyz i ty sama to muzes porovnat a vidis ten velikej rozdil!Ja sem si taky fotila zuby pred a po...ale jeste si potrebuju vyfotit dolni s rovnatky, pze je mam vyfocene jen pred nasazenim!Pak je musim jeste upravit a poslu je Jance taky!8)Pze podle me takovehle fotky kde je videt prubeh lecby nasvedcuje tomu ze to opravdu pomaha...a i za tak kratkou dobu jsou videt vysledky!8)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49

následující »