Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jmenuji se Janča a s rovnátky (ikdyž sundavacími) mám zkušenost již z dětství. Nosila jsem je několik let kvůli mému předkusu. Ke konci jsem na to už dost kašlala. Těžko říct, zda je to důvod mých pozdějších problémů. Okolo sedmnáctého roku věku mi začal jakoby "sestupovat" jeden z předních zubů, až byly postupně přední zuby úplně přes sebe. Jedna z horních stoliček se otočila na šířku a celý můj úsměv se začal křivit, protože zuby neměly dost místa. Vzhledem k tomu, že to bylo nejen neestetické (hodně mi vadily horní jedničky přes sebe), ale taky bolestivé, navštívila jsem svého zubaře, který mi napsal doporučení a poslal mě k jednomu zdejšímu ortodontistovi (musím dodat, že když mi zuby otiskly, zjistila jsem, že jedničky přes sebe nejsou zdaleka mým jediným problémem - zkrátka kvůli jedné otočené stoličce, byly zuby křivé defakto všechny a navíc jsem měla levou stranu horní čelisti zmáčklou dovnitř). Při první návštěvě ortodontisty mi pan doktor zuby prohlédl a zeptal se co od léčby očekávám a jestli jsem skutečně přesvědčená, že do toho chci jít. Jako druhý krok jsem přišla na otisky. Dělání otisků je často popisováno jako velmi nepříjemné, ale není to vůbec hrozné. Jde jen o to, že nemůžete polykat, než hmota ztvrdne, a tak člověk trochu víc slintá a to je nepříjemné:) Vlastně se připravte na to, že vám sliny potečou po bradě, pod kterou si budete držet "vaničku" a celkově pak budete dost opatlaní :) Potom mě doktor poslal na rentgen zubů. Snímky si prohlédl a konala se tzv. "konzultace", na kterou (pokud si aparátek nehradíte sami) musí přijít spolu s vámi i vaši rodiče. Při konzultaci jsem se dozvěděla co je s mými zuby špatně, co je příčinou problému, jak léčba bude probíhat, jak dlouho bude trvat a jak bude finančně nákladná.

Poté jsem byla objednána na nasazení tzv. separačních gumiček, což jsou gumičky, které vám nasadí na zuby (stoličky), na kterých budou později umístěny kroužky (účel je vytvoření mezer, aby se tam kovové kroužky později daly narvat). Gumičky vám v ústech zůstanou pár dní, dokud se neutvoří právě potřebné mezery. Je pravda, že nejsou právě příjemné a zvláště první den zuby celkem dost bolí... - ale proti tomu, co vás čeká s rovnátky to pak je slabej odvar.. (V den, kdy mi separační gumičky nasazovali jsem oznámila novinku - alergii na nikl...  Celá ordinace byla vzhůru nohama, protože kdybych to neřekla, hodně by mi uškodili, neboť klasická rovnátka samozřejmě nikl obsahují... Na to si dejte opravdu pozor. Pokud alergii zamlčíte, nebo o ní dokonce sami nevíte /což se stává../, rovnátka vám v puse nadělají pěknou paseku - nejen, že to bude bolestivé, ale taky vám můžou zhnědnout plošky zubů a hlavně se pak rovnátka musejí vyndat a vaše penízky přijdou vniveč.. ) Dostala jsem tedy na výběr mezi zlatými a dvěma druhy keramických (průhledných) zámečků.. Vybrala jsem si průhledné keramické tvrzené safírem... - to jsou keramické zámky, které nejsou zaoblené, ale klasicky kostičky (jako u kovových zámků). No a bylo mi řečeno, že vysolím o tři tisíce vyšší zálohu:/)

No a poté vám nasadí fixní aparátek... :

Na nasazení fixního aparátku jsem musela přijít nalačno. Nejprve mi sestřička vyndala separační gumičky a na zuby mi nasadila kroužky ( v mém případě pouze na horní zuby, protože mezi spodními ani po separačních gumičkách nebylo dost místa...) Poté mi byly ještě jednou dělány otisky kvůli nákusné desce. Nákusná deska je destička, kterou musí na horním patře nosit lidé, co mají předkus. Prý bychom si ukousali zámečky na dolních zubech:) Nákusná deska se nenosí po celou dobu léčby, ale cca něco kolem 4 měsíců (to už je samozřejmě individuální). Pak jsem byla ještě se dvěma novými rovnátkáři poučená o tom, jak si správně čistit zuby, co jíst/nejíst atd... Potom mi sestřička zoubky vyčistila a doktor mi na ně nalepil zámečky... Lepení zámečků nebylo vůbec příjemné, protože vám dají takovou tu železnou hrůzu do pusy, abyste ji měli po celou dobu otevřenou :( - lepení zámečků se mi zdálo téměř nekonečné :/ ) Nakonec mi sestřička připevnila drátek a bylo to... Celá procedura trvala dvě hodiny (tedy alespoň u mého typu rovnátek), jinak prý je kratší...

Po nasazení rovnátek jsem si připadala jako blbec:) Cestou z ordinace jsem se ještě stavila nakoupit a všichni na mě koukali jak na zjevení, protože jsem šišlala:) (ale to bylo zřejmě hlavně kvůli nákusné desce). Odpoledne po nasazení zoubky vůbec nebolely, jen bylo rovnátko nepříjemné... Večer se zuby ozvaly, stejně tak ráno nato mě čekalo docela bolestivé probuzení a vůbec ten druhý den byl nejhorší... Pak už se to dalo celkem snést. Po čtyřech dnech po nasazení zuby přestaly bolet, jen dásně bolely a jakoby se mi do pusy "obtiskávaly" až jakoby lepily zámečky. Také už jsem po čtyřech dnech mohla kousat... Hodně tvrdé věci jsem nerozkousala, ale měkčí věci už bez problémů. (což byl docela pokrok od prvních dnů, kdy jsem si rozmělněné jídlo strkala rovnou pomalu až do krku...) No a každým dnem to bylo lepší a lepší...:) Člověk to přetrpí.. říkala jsem si, že jsem do toho šla dobrovolně, tak to musím vydržet! A odměnou mi budou krásné zoubky:) 

Free Glitter Graphics, Cartoon Dolls, Animated Icons, Friendster Graphics, Piczo Graphics, MySpace Graphics, MySpace Codes, MySpace layouts, Doll Codes from http://www.freeglitters.com

Obrazek

 

A proč vznikly tyhle stránky?? Jako každý člověk (zejména v mém věku:)) jsem se snažila najít si o fixních rovnátcích nějaké informace, fotky, videa..., prostě jak to bude probíhat, jak budu vypadat atd.:)) Takže jsem vám, ať už nastávajícím či stávajícím rovnátkářům, chtěla tuto práci usnadnit a dát dohromady věci, které by vás mohly zajímat. *J.

 

10.10.2007

(tedy cca po čtyřech měsících) mi sundali nákusnou destičku (alelujah, můžu konečně lépe jíst a lépe mluvit:), ale zase mi dali na drátek takové pérko - pružinku, která jakoby roztahuje od sebe levou dvojku a pravou jedničku, aby se mezi ně později mohla posunout levá jednička, která je teď jakoby vzadu (viz foto). Teda je to docela nepříjemné, pérko štípe a chytá se mi tam kůže, ale zvykám si. Také mu sundali drátek ze spodních zubů. Zámečky se mi pořád odlepovaly, protože na ně doléhaly horní "špičáky":) Takže spodní zoubky v rovnání musejí počkat...:/

Obrazek

8.1. 2008

Sundali mi pružinku, ale ani to nějak nepociťuji, protože jsem si na ní za tu dobu zvykla a vůbec jsem ji necítila. Co pociťuji je (hlavně při pohledu do zrdcátka), že mám konečně gumičky na všech zoubcích. Dříve jsem měla někde drátek, někde gumičku, někde nic (bylo to divné vzhledem k tomu, že gumičky byly barevné, drátek kovový...), teď už jen gumičky :) Řekla bych, že se zoubky rovnají dobře..., jen mě trápí hnědý flíček mezi horními jedničkami. Jelikož byly dlouho přes sebe, vytvořil se mi tam kaz, který se sice sám vyhojil, ale flíček zůstal. Jelikož mám teď takovou fázi rovnání, že mám mezi horními jedničkami mezeru, tak to jde vidět ...:( Myslela jsem si, že je to proto, že jsem se mezi zuby, když byly přes sebe, nemohla dostat kartáčkem, čili že je to z nedostatku čištění, ale ortodontista mi dnes vysvětlil o co jde. Snad, až se zoubky posunou k sobě, to vidět nepůjde, jinak budu muset k zubaři, aby mi skvrnku nějak odstranil. Jinak nic nového.

 

21. 2. 2008

Další kontrola:) Tak jsem dneska dostala jiný drátek, silnější, cítím jak to víc táhne. Je to poprvé, co nemám bílý, ale celý kovový. Také mám místo gumiček tzv. řetízek. Vlastně to jsou gumičky, ale nejsou rozdělené, jsou spojené, takže to opravdu vypadá jako "řetízek". No vypadám blbě:))), ale tak si připadám pokaždý, když mam v puse nějakou novou "parádu", ono to po pár dnech přejde, až si zase zvyknu na ten pohled do zrdcadla:) Vlastně se stejně moc nesměji a snažím se zuby moc neukazovat. Dříve proto, že byly křivé a teď kvůli rovnátkům.. Jinak kombinace "řetízku" a silnějšího drátu docela bolí, vidim to dneska na nějaký ten ibuprofen:) Dneska byl zajímavý ten pocit, když mi sestřička měnila ten drátek. Ve fázi, kdy mi starý sundala a chystala se nandavat nový, tak jsem tam žádný drát neměla, zuby nebyly zpevněné a připadalo mi, jako by se kývaly:) To se teda těšim, jak se budu cítit, až mi rovnátka sundají úplně, to bude určitě "hustý":)

7.3.2008

Už jsou docela rovnýýýý:)) - foto s "řetízkem":

 Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. 4. 2008

Mám novinky!:) 20. května mi sundají horní fixy!! Těším se a zároveň se hodně bojím těch skvrn... Půjdu tam jeden den, to mi sundají horní a na spodní dají (opět) separační gumičky a hned další den mi nasadí fixy na spodní. To mi vůbec nevadí, spodní zuby mi nejdou moc vidět a nemám je tak křivé, jako byly horní zoubky, takže si myslím, že je nebudu mít dlouho:)

 

 

Obrazek

- Na fotce jde vidět, jak gumičky zažloutnou. Toto má být sv. růžová, ale na jedničkách a dvojkách to "růžově" nevidim:) To je stav po měsíci.

20. 5. 2008 Zdravím:),

právě jsem dorazila z ordinace a jsem mírně zklamaná. Horní rovnátka mám stále. Nevím proč, ale řekli mi, že mi je sundají, nýbrž do těch svých poznámek si zapsali jen separaci dolní čelisti (nasazení gumiček mezi dolní stoličky kvůli pozdějšímu nasazení kroužků). Trochu mě to rozčílilo, psychicky jsem se na to připravovala docela dlouho, nemohla jsem usnout:)... No... sundají mi je zítra, tedy pokud budu chtít - další věc, co mě rozčílila je nová informace, a sice že pokud chci odstranit svůj mírný předkus, musí mi vytrhnout čtyřky nahoře a rovnátka ještě nějaký čas ponechat. Do zítra si to mám rozmyslet - jestli si nechat mírný předkus a konečně by mi sundali rovnátka, nebo jestli chci mít ještě chvíli mezery po vytrhnutých čtyřkách a samozřejmě rovnátka - co byste si vybrali???:))) Jasně, že je asi budu chtít sundat.. Předkus mám odmalička, bylo to opravdu "strašné" a teď je opravdu už jen mírný, takže to asi nechám. Nicméně jsem opravdu zklamaná z toho přístupu - za prvé, že mi řekli, že dnes mi je sundají a za druhé, že tak důležitou věc mi řekli až teď. Takže pokud se nestane zázrak a přes noc si to nerozmyslím, nebo pokud si opět neudělají špatnou poznámku:), tak zítra napíši, jak probíhá to sundavání. J*

21. 5. 2008

Tak horní jsou dole:) Jen si to nemůžu tak užít, protože mi hned nasadily zámky na dolní, takže ta bolest spodních zubů (jelikož mám docela silný drát) převyšuje tu radost z toho, že horní rovnátka jsou fuč:) Jinak fleky nevidím, ale úplně bílé ty zoubky rozhodně nejsou, takže určitě chci jít co nejdřív do toho vybělení! Na spodní zuby jsem si nechala dát tmavě fialové gumičky, tak doufám, že ty tolik nezežloutnou, nebo že to alespoň nebude tolik vidět jako u světle růžových gumiček.

A jak probíhalo sundavání? - skoro jsem to nezaregistrovala, nějaký šmik sem, šmik tam a bylo to, možná maličko nepříjemné, ale rychlé a bezbolestné. Pak mi pan doktor zoubky vyčistil a vyleštil ...., no a pak se šlo na čištění dolních, lepení zámků atd., to už popisovat nebudu, to už bylo trochu horší a delší:)

Dělali mi na horních otisky a zítra si jdu pro retenční aparátek v podobě té průhledné "formičky" a ten budu muset nosit 24 hodin po dobu tří měsíců! Prý se s tím dá mluvit a všechno normálně, tak jsem na to zvědavá... Škoda jen, že se prostě nesundají rovnátka a hotovo..., ale to už snad nějak přetrpím:)

první photo bez horních fixů:))

Obrazek

 

22. 5. 2008

Tak jsem dostala retenční aparátek. Vypadá takto:

Obrazek

 

 

Retenční aparátek mě stál necelých 1600,-Kč. Díky tomu, že jsem na začátku platila zálohu, tak jsem nyní zaplatila jen 500,-Kč.  Musíte ho dostat do 24 hodin od sundání fixů. Slouží k tomu, aby se zuby "zafixovaly" v rovné poloze a nevrátily se do původního stavu.  Musím ho nosit nepřetržitě po dobu 3 měsíců (sundavá se jen na jídlo). Myslím, že mluvit se s tím dá naučit rychle (uvidíme:), není to vůbec hrozné. Je to trošku vidět (zuby jsou takové lesklejší a není to přesně na Vaše zuby, takové 1 - 2 mm to přečuhuje - nicméně to by Vás někdo musel zkoumat hodně zblízka, aby si něčeho všiml:) Zatím to docela bolí, když to mám na zubech, ale snad to brzy přejde, jako u všeho, co s ortodontickou léčbou souvisí.

25. 9. 2008

Tak jsem po další kontrole. Je to cca tři měsíce, co jsem začala nosit retenční aparátek na horních zubech a dnes mi řekli, že už ho nemusím nosit celých 24 hodin denně, ale pouze na noc. Pohoda:)

 U spodních zubů je to malinko horší. Dali mi silnější drátek (šestnáctku) a opět pružinku na roztažení dolní pravé jedničky a trojky, aby se mezi ně vešla spodní pravá dvojka (tak si zas po dlouhé době užiju bolesti zubů). Taky mi dolepily jeden zámek na spodní pravé pětce, jenomže jsem si hned po tom v práci dala k sváče rohlik a zámek se zas odlepil. Ach jo.., já nevim, jestli to je tou keramikou... Fakt jsem jedla jenom rohlík a ještě jsem si ho ulamovala, protože vim, jak snadno se mi zámky dají odlepit. Nebo je to mejma zubama? Špatnym nalepenim? Aaaach jo... Tak jsem volala do ortodoncie, jestli je nutné přijít, aby mi ho opět nalepili, ale prý konkrétně tento zoubek teď není akutní, tak tam nemusim. Toť Fše :)

Jinak mě napadlo napsat sem zkušenosti s barvičkami gumiček, které jsem už vyzkoušela. Za dosavadní dobu léčby jsem vyzkoušela pouze čtyři barvy. Průhledné gumičky - jedním slovem děs:)), po čtrnácti dnech, co jsem je měla v puse, jsem šla na ortodoncii žadonit, aby mi je vyměnili:) Potom jsem měla sv. růžové. Ty vypadají moc hezky a nenápadně a nezežloutnou tak rychle, jako průhledné. Sice nezežloutnou hned, ale po nějaké době jo a občas mi připadaly až fakt žlutý a ne růžový, když mi je dlouho neměnili. Potom jsem měla tmavě fialové gumičky a ty byly zatím moje asi nejlepší volba. Tím, že jsou tmavé, tak nezežloutly, pouze se trochu jakoby zesvětlily, takže z tmavě fialové byla sv. fialová. No a teď mám moc hezké takové červeno-vínové metalické. Vypadá to taky pěkně, ladí to k puse:)

 

 

11.11. 2008

Tak jsem po další kontrole. Díky pružince se spodní pravá jednička a trojka od sebe roztáhly dostatečně, vznikla tedy potřebná mezera a mohla tak být už k drátku připevněna i dvojka mezi nimi. Trochu to bolí a všechno se tam dole kejve:) Nemůžu si vůbec jazykem zatlačit zezadu na spodní zuby, neb mam strach, že by mi snad vypadaly:) No a že mě zuby hrozně, ostatně jako po každé změně, bolí, to snad ani nemusím dodávat :(

PS: retenční aparát musím stále nosit na noc.

 Obrazek

Jinak jsem si nechala dát tmavě růžové gumičky, vypadá to fajn. Ty tmavé barvy jsou opravdu super, nezežloutnou, jenom zesvětlají.  :

 

 

Obrazek

 

11.12. 2008

Kontrola probíhala v dolepovacím stylu:) Dolepili mi dva úplně nejzadnější zámky, které jsem teď nějakou dobu neměla přilepené, protože se odlepily a nebylo zatím třeba je dolepit. Takže už mam zámky zase po nějaké době kompletní:) Jinak mám od spodní pravé dvojky až po poslední pravou stoličku řetízek, na ostatních zubech jen normálně gumičky. Zuby zas bolí. Už aby to přešlo...

Tmavě růžové gumičky dopadly na výbornou, a tak jsem si je nechala dát znovu. Taky trochu kvůli tomu, že barvy řetízků byly omezené a tahle ladila:)

30. 1. 2009

Další kontrola a nic moc nového. Jen od levé spodní trojky k pravé jedničce mám obr pružinu. Tak nějak už jsem se s pružinkama sžila, takže v pohodě :) Jinak mi bylo řečeno, že jdeme i se spodními rovnátky do finále. Když se nic neodlepí (což by byl ale u mě zázrak:), čeká mě už jen jedna kotrola a pak už sundavání..., tak jsem zvědavá, jak to dopadne...

Obrazek

Jinak už jsem měla supr zážitek s pružinkou. Uhodila jsem se velkou silou dveřma od auta do pusy a zrovna do místa, kde mám pružinku a spodní rovnátka, takže jsem si zevnitř celou pusu rozsekala :((( Jako tohle, mě ještě nikdy nic, co souviselo s rovnátky, tolik nebolelo. A té krve... No au..., musím říct, že ta rovnátka jsou nebezpečná věc :))

Jinak mrkněte určitě do fotoalba Kaky, poslala mi novou fotku, kde je už bez rovnátek a jako vždycky moc pěkné :)

13. 3. 2009

Tak to s tim finále moc nedopadlo :)) Měla jsem slabou pružinku, a tak se mi mezi zoubky nevytvořily potřebné mezery k finálnímu rovnání. Dostala jsem tedy pružinku silnější. Až se mezery vytvoří, tak mam hned naklusat do ordinace. Ach jo, to zas bude táhnout, NEMAM RÁD PRUŽINKY :)

Mějte se všichni krásně a mrkněte ke Gábině, má tam nový příspěvek a fotečky...

17. 4. 2009

Na další kontrole se zjistilo, že už jsou mezi spodními zubisky vytvořeny potřebné mezery pro rovnání :) Ještě se ze stran maličko obrousily, aby se tam stopro vedle sebe všechny vešly, dolepily se nějaké zámečky... a bylo. Gumičky favoritky tmavě fialové :) Dole to mám celé křivé a hodně moc mezer - vypadám úúžasně :))) Mějte se hezky.

 

 

8. 10. 2009

 

 

 

Zdravím všechny, co se objeví na mých stránečkách. Nemám bohužel čas je v této době spravovat a blbne mi e-mailová schránka, takže tímto se všem moc omlouvám.

Co se týče průběhu mé léčby, chýlí se konečně ke konci. Při posledních kontrolách se neudálo vůbec nic, stále nějaké štelování, výměna drátků..., nic podstatného ani zajímavého. Při dnešní kontrole jsem dostala řetízek, aby se spravily mezery a vidím to už jen na nějaké malé doladění, takže si myslím, že začátkem nového roku půjdou i spodní rovnátka dolů a přijde retenční aparát.

Mějte se všichni krásně a přeji vám hodně úspěchů a málo bolesti při vaší léčbě.

J.

Obrazek

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

 

Vaše fotečky:

Foto Kátina krásného barevného úsměvu:

Obrazek

 

Obrazek

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

Káťa, jejíž foto je už výše, se rozhodla ukázat Vám, jak se její zoubky postupně hezky srovnaly.  Její léčba sice ještě zdaleka není u konce, nicméně si myslím, že už teď dosáhla velmi pěkných výsledků! Posuďte sami :) Fotografii jsem musela dát do fotoalba, neboť kdybych ji vložila jen sem, byla by moc malá a nic byste neviděli :) - Takže zde: /fotoalbum/kata/kata/original/45

Našla jsem nějaké to foto z doby než mi nasadili rovnátka, nic moc, ale aspoň něco:): /clanky/moje-zuby

Další človíček by se rád podělil o své fotky s fixními rovnátky. Tyhle jsou fakt stylový:) Kaky - /fotoalbum/kaky

Míša by se s vámi chtěla také podělit o svůj "příběh". Odkaz zde: /clanky/misin-pribeh . Slíbila, že bude průběžně přidávat další a další věci.:)

Další človíček, co by se chtěl podělit o svoji story se jmenuje Bára. Stránka bude taktéž průběžně aktualizována. Odkaz zde: /clanky/barin-pribeh

 

 

I dvaadvacetiletá Gábina se s Vámi chce podělit o svoje zkušenosti...! - /clanky/gabiny-pribeh

Mám tu moc pěkné fotky od Verči. Určitě mrkněte: /fotoalbum/verca-_16_

NEW! Další příběh, tentokrát dvanáctileté Anetky: /clanky/anetky-pribeh

 

Náhledy fotografií ze složky Moje rovnátka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

to míša

(annulik, 28. 1. 2009 12:52)

ahojky , no už je to pár let co jsem je měla, bylo mi tak třináct, byla jsem jediná kdo je měl, byla jsem ostříhaná na kluka a eště jsem měla dost hrozné akné- takže když nad tím tak přemýšlím možná to nebylo jen rovnátkama :)), zítra jdu na otisky , tak nějdřív vykoumám kolik by mi stály ty keramické, i když přítel řiká že kovový by byli sexy ;) (alergická na kov sice nejsem ale na kde co jsem si vypěstovala alergii časem )no nevim nemám na ně nějaký extra vzpomínky.. ale je fakt že teď už je má kde kdo , dokonce i mámina kamarádka.. no uvidím asi si je budu muset platit sama takže uvidim jakou cenu mi řeknou.. pojišťovna na ně přispívá??

Pro Evku

(Míša, 27. 1. 2009 12:37)

Evi, já na každé kontrole platím pouze 30 Kč ten poplatek. Jinak za výměnu gumiček nic neplatím. Nevím jak ostatní....

Rovnátka

(Evka, 26. 1. 2009 22:33)

Ahojky lidičky
to jsem opět já:-D hrozné já vím. Jen chci říct že jsem se nakonec rozhodla pro kovové rovnátka. Nemám totiž žádnou alergii. Nejdřív jsem chtěla ale keramické. Dnes jsem se ale rozhodla pro klasické. Rodiče aspon mín zaplatí cože je super o polovinu a aspon můžu kombinovat gumičky. Jen jsem se chtěla zeptat jestli budu při každé výměne gumiček platit za nové gumičky nebo jestli to je už zahrnuto v ceně rovnátek. Děkuji :-)

To Annulik

(Míša, 26. 1. 2009 20:53)

Ahojky. Smím se zeptat, pročpak jsi z rovnátek byla tak zoufalá. Jak už jsem psala Vlaďce, rovnátka jsou dneska spíše modní doplněk. Já sama jsem se hodně dlouho rozhodovala, jaká rovnátka vybrat. Nakonec mě paní doktorka přemluvila a mám ty kovové zámečky. Musím říct, že nelituji, ba naopak!
Pokud by jsi chtěla opravdu "neviditelná" rovnátka, tak by sis na ně musela nechat dát bílé gumičky. Ty ale po týdnu zažloutnou...je to dost neestetické. No a při volbě těch keramických rovnátek, barvené gumičky je stejně zvýrazní, takže vidět budou. Navíc jsou o dost větší a o hodně dražší!
Já být tebou, pokud nemáš alergii na některé kovy, volila bych klasická rovnátka. Určitě se nemusíš bát, že budeš blbě vypadat. Nám (všem) rovnátkářům sluší!!!!! :-) Takže budou i tobě!
Ale rozhodnutí je nakonec na tobě, jen jsem ti napsala svůj názor. Přeji hodně úspěchů...hlavně, ať se ty cítíš v pohodě...ať už je rozhodnutí jakékoli.

rovnátka

(Evka, 26. 1. 2009 12:57)

Pro Annulík
Ahojky, no ta cena se různí záleží jestli je budeš mít nahoře i dole a tak. Já je za 14 dní budu mít jen nahoře a cena na ty keramické pro mě je 14 000,-

cena??:)

(annulik, 26. 1. 2009 11:51)

Ahojky , chválím super stránky, zoufale projíždím net a snažím se něco najít o rovnátkách , chtěla bych ty bílé, jednou už jsem fixní aparátek měla a byla jsem z toho dost zoufalá. Chtěla jsem se zeptat kolik tě stály ty bílé rovnátka?? já původně myslela že mi daj jen ty vyndavací ale oni ne , že už jsem stará na vyndavací rovnátka:/. No tak když už tak bych chtěla ty bílé, ale bojím se aby mě to zas finančně nezrujnovalo:) Předem dík za odpověď

To :):)

(Bája, 23. 1. 2009 20:24)

Já ze začátku taky trošku šišlala ale to zachvili přejde:)... Zkus si říkat nějaé jazykolami :) třeba ti´to potom půjde

:):)

(:):), 23. 1. 2009 19:32)

Chtěla bych se zeptat, mám rovnátka druhým dnem a pořád šišlám, přejde to ?

pro misu

(verca, 23. 1. 2009 14:29)

ja ti moc dekuji za rada uz me to moc neboli ale mamka me koupila v lekarne neco na afty a je to aj na to odreze a hned to pomaha kdo by potreboval stalo to 34 KORUN

To míša

(Bája, 22. 1. 2009 17:09)

Míšo možná ti to tak zubařka dal abytě to tolik nebolelo:)... Jinak mě nic jiného nenapadá...

Dotaz na gumičky

(Míša, 22. 1. 2009 15:04)

Nevíte náhodou někdo, proč se gumičky dávají někde přes celé zámečky a někde jen z půlky? Na jednom zámečku jsou dvě pacičky skrz které je vedený drátek. Nahoře mám gumičky na obou pacičkách, ale dole na některých zámečcích jen na jedné.

Pro Evku

(Míša, 22. 1. 2009 14:46)

Evi, také jsem hodně žvýkala, ale zvykla jsem si. Teď si místo žvýkaček kupuji bonbony Orbit.
Ale slyšela jsem od pár lidí, že normálně žvýkají. Sice nevim jak, ale prej jo. Já osobně bych s tím tu práci mít nechtěla, vymotávat žuvačku z rovnátek. Blé.

Pro Verču

(Míša, 22. 1. 2009 14:43)

Ahoj Verčo, taky jsem měla první týden docela problémy s odřeným jazykem a tvářemi. Ale pak mě to ze dne na den úplně přešlo. Musíš vyčkat, až si na to tvá pusina zvykne. Mastička na to žádná není, aspoň o tom nic nevím. Exituje speciální ústní voda, která dezinfikuje ústa poškrábaná rovnátky. Zakoupíš ji v lékárně (Corsodyl ústní voda 0.1%, cena cca 75 Kč). Dezinfekční je také heřmánek, pokud nechceš moc utrácet, stačí jím pusu vyplachovat.
Jo a na ta místa, kde tě to škrábe, si nandej vosk, ten to aspoň zmírní.

rovnatka

(verca, 21. 1. 2009 16:39)

ahojky ja ma tedka 2 dny fixni rovnatka a uplne mam dodreny jazyk a dasna newite jestli je na to nejka masticka dekuji za odpoved

Rovnátka

(Vlaďka, 21. 1. 2009 9:10)

Pro Míšu:

mockrát děkuji, za měsíc jdu na konzultaci, tak uvidím co mi nabídne. Zatím se mějte moc krásně. Pa pa

rovnátka

(Evka, 20. 1. 2009 18:20)

Pro Míšu: Já vím že to určtiě neříkala jen tak. Těším se na rovnátka. Jen mi bude asi docela vadit to že nebudu moct mít žvýkačky to mi docela vadí.:-( Vím jsem hrozná

Trhání zoubky

(Míša, 20. 1. 2009 16:09)

Pro Evku: Evi, pokud zoubky musí ven, tak musí. Paní doktorka(doktor) to určitě nenavrhla jen tak. Zřejmě máš malinkou pusu na to, aby se ti tam všechny vešly. Někdy i hrozí, že by tlakem ohrozili ty zoubky okolo.
Vůbec se ničeho neboj! Bude to rychlé a bezbolestné :-)

Rovnátka

(Míša, 20. 1. 2009 16:06)

Pro Vlaďku:
Ahoj Vlaďko, vůbec se ničeho nemusíš bát. V dnešní době by se rovnátka dala brát i jako modní doplněk :-) Dokonce i modelka Kateřina Průšová si nechala nasadit rovnátka! Tady je odkaz na internetu, můžeš se podívat.
http://revue.idnes.cz/prusova-ukazala-rovnatka-kubelkova-brisko-f2b-/missamodelky.asp?c=A081029_101352_missamodelky_lut

Mě osobně je 22 let a musím říct, že se mi bude po rovnátkách docela i stýskat až mi je sundají. Také jsem se ze začátku hrozně bála, že to bude vidět a že si nechám dát taková, co by byla nejmíň vidět. Ale teď volím barvy, které upoutají :-) Jinak růžová je vážně cool, hezky ladí s barvou dásní a hodí se tak praktycky ke všemu. Určitě nevol bílou barvu, první týden vydrží být tzv."neviditelná", ale pak je to hodně ošklivé, zežloutne to. Já zatím volila mezi sv.růžovou, růžovo-modrou a také červenou.
Opravdu se ničeho neboj....nejdůležitější je ten pocit, že budeš mít krásné rovné zoubky!
Přeji hodně úspěchů a co nejméně potíží s aparátky!

rovnátka

(Evka, 19. 1. 2009 11:27)

Ahojte holky
já do toho trhání půjdu ale nějak se bojím sice vím že to bolet nebude ale znáte to prostě mám strach.
Pro Adél
Ahojky tak co jak to jde s rovnátky?? Máš už nějaké postřehy nebo co by ti šlo hůř a prostě jak to jde s něma:-D , plomin za otázky ale to víš jsem zvědavá. Já jdu 29.1. na gumičky a pak pro rovnátka 5.2.

Rovnátka

(Vlaďka, 17. 1. 2009 11:03)

Ahojky, lidičky mohu se taky zapojit?? :-) Teď v ponděli donesu rentgen mé doktorce a rovnou mi udělá otisky vzhledem k tomu, že mám alergii na nikl, tak mi nejspíš také nabídne keramická rovnátka a to tovnou na obě patra, trochu se toho děsim. Je mi 24 a pracuji jako managerka obchodu tudíš dost často komunikuji s lidmi, tak se bojim reakcí a toho, že hned zrudnu, když na nich uvidim že si toho všimli. Mě to u ostatních přijde normální, ale né všicni jsou ¨tolerantní¨. Tak se chci zeptat na nějaká doporučení na gumičky a další věcí co se toho týče, aby to nebylo tolik vidět? Ty světle růžové se mi líbí i by se mi popřípadě hodily k sv.růžovému saku co mám do práce :-),ale tak to brát nechci, jen chci aby to nebylo tolik vidět. Děkuju moc a supr blog


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49

následující »