Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuální článek:

Thajská mládež propadla nové módě – rovnátkům

20. 04. 2007
BANGKOK – Thajská mládež propadla novému módnímu výstřelku. Nosí ozdobná rovnátka, aniž by je potřebovala k vyrovnání zubů. Zubní lékaři nad tímto počínáním jen nevěřícně kroutí hlavou a varují, že nevhodné užití rovnátek může mít dalekosáhlé zdravotní následky.
Thajské úřady ve snaze ochránit děti před zubními problémy se nyní rozhodly stíhat každého, kdo bude vyrábět či prodávat falešná zubní rovnátka. Hrozí pokutami ve výši až tři tisíce dolarů a ročním pobytem za mřížemi.

Ze zubní zdravotní pomůcky se nyní v Thajsku stal skutečný módní hit. Stránky teenagerských magazínů zdobí dívky s co nejbarevnějšími rovnátky. Mládež ovšem než by kupovala skutečná a drahá rovnátka, sahá raději po levných napodobeninách z obchodů, které si mohou vlastnoručně barevně dotvořit podle nálady nebo podle barvy oblečení.

Generální sekretářka Organizace na ochranu spotřebitelů Rasamee Vistavethová ovšem varuje všechny prodejce, že jim za nabízení falešných rovnátek hrozí až šest měsíců ve vězení a tučné pokuty. Dovozci a výrobci pak mohou počítat až s ročním vězením.

Free Glitter Graphics, Cartoon Dolls, Animated Icons, Friendster Graphics, Piczo Graphics, MySpace Graphics, MySpace Codes, MySpace layouts, Doll Codes from http://www.myglitterromance.com

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Otázka

(Swagí , 7. 3. 2013 21:25)

Ahoj lidi.. Chtěla bych se zeptat jestli bych je mohla mít, strašně se mi to líbí :33 Nebo jestli si můžu udělat pravé , když mám úplně rovné zuby ? Předem děkuji za odpověď :))*

dratky

(maru, 24. 11. 2010 19:25)

kdyz se nasazujou dratky tak to moc neboli zene?

TAK TO JE SUPA!!

(Daniela, 22. 7. 2008 11:08)

ale rovnatka se nosi cim dal vic a ti co se smejou tem co je nosi tak ale se nedosmali kdyz je budou mit rovnatka jsou supa!!!