Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rovnátka mohou být snímací či fixní:

Snímací aparáty si pacient sám může vyjmout z úst a slouží spíše k léčbě lehčích vad nebo k předléčení složitých anomálií před nasazením fixního aparátu a to převážně v dětském věku. Snímací aparáty se dále používají po léčbě fixním aparátem, jako aparáty pasivní, již jen ke stabilizaci a udržení dosaženého výsledku.

Fixní aparáty jsou v dnešní době jednoznačně stěžejní metodou pro léčbu většiny vad. Jedná se o zámky a kroužky, po dobu léčby pevně nalepené na zuby. Dráty, které se do těchto prvků vkládají, postupně tvarují ideální oblouk a zuby se posunují na požadované místo. Dlouhodobým celodenním působením jemných sil tak lze dosáhnout velmi dobrých a stabilních výsledků i u rozsáhlých vad chrupu. Průměrná doba léčby fixním aparátem se pohybuje mezi 1,5 až 3 lety podle závažnosti vady.

Tato technika byla vyvinuta ve Spojených státech amerických a ve Skandinávii před více než padesáti lety a jsou s ní již bohaté zkušenosti. I v ČR je již ortodontie schopna nabídnout svým pacientům stejně kvalitní léčbu jako v těchto rozvinutých zemích.

Většiny posunů zubů lze dosáhnout pouze pomocí lehkých, přesně nasměrovaných a nepřetržitě působících sil, které může zajistit jen fixní aparát.

Přes všechnu snahu vyhovět požadavkům pacientů, kteří z nějakého důvodu nechtějí mít nasazena fixní rovnátka, je často vhodnější neprovádět léčbu vůbec žádnou, než riskovat komplikace nedoléčené vady po snímacím aparátu.

 

Zdroj: www.ortodoncie-sramkova.cz

 

Free Glitter Graphics, Cartoon Dolls, Animated Icons, Friendster Graphics, Piczo Graphics, MySpace Graphics, MySpace Codes, MySpace layouts, Doll Codes from http://www.freeglitters.com

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zasunutá čelist

(Eliška, 28. 10. 2016 21:30)

Dobrý den. někdy v prosinci mi mají dát fixní rovnátka.nemám moc křivé zuby ,ale mám něco jako zákus.řikal pan doktor. A proto mi chce posunout zuby ,které jsou dobře dopředu, že je to praktičtější.budu je mít na dolním i horním patře.Ale chce mi posunout dolní čelist dopředu.když jsem viděla snímky ,nebylo to tak hrozné - na zadních zubech jsem měla nějaké pásky.Bojím se ,že měco vynechal a že mi dá něco okolo té hlavy ,ale nevím.Kdo by s tím měl zkušenost tak prosím poraďte. Děkuju