Jdi na obsah Jdi na menu
 


Časy se mění. Kdysi se majitelé rovnátek za svou zdravotní pomůcku styděli, teď se teenageři předhánějí v jejich originalitě a barevnosti. Čím dál více si o rovnátka říkají i dospělí.
Rovnátka – kdy a jaké?
Zuby se dají narovnat v jakémkoliv věku, ale čím jste starší, tím déle to trvá. Pokud toužíte více po narovnání zubů než po obdivu, můžete si pořídit zámečky průhledné, které téměř ani nejdou vidět. Barvu drátu, který zámečky spojuje, si můžete také vybrat (stříbrná nebo zlatá).
Jak rovnátka fungují?
Drátky vám bude lékař pravidelně (tj. jednou měsíčně) utahovat a tím pomalu měnit polohu zubů na žádoucí. Náprava pevným rovnátkem trvá zhruba dva roky. Tzv. snímatelná rovnátka se používají méně, neboť jejich nošení je třeba po dobu tří až pět let. Zuby mají tendenci vracet se do původního stavu, proto jsou lepší rovnátka pevná, která se nesundávají.
Nasazení:
Stomatolog vám nejdříve udělá otisky zubů. Pak přijde na řadu samotné nasazení rovnátek. Trvá asi hodinu a rozhodně nebolí. Nepříjemné je pouze zvyknout si na nové těleso v ústech.
Omezení pro rovnátkáře:
Budete se muset vzdát žvýkaček, omezit tvrdá a těžko kousatelná jídla, aby se rovnátka neuvolnila. Zuby si budete muset čistit častěji a důkladněji.
Rovnátka a celebrity:
Rovnátka nosila slavná americká herečka Gwyneth Paltrow nebo zpěvačka Gwen Stefani. Ani Tom Cruise, idol ženských srdcí, by se dnes nemohl pyšně zubit na své fanynky, kdyby neprodělal nápravu svých zubů tímto účinným řešením.

 

  

Free Glitter Graphics, Cartoon Dolls, Animated Icons, Friendster Graphics, Piczo Graphics, MySpace Graphics, MySpace Codes, MySpace layouts, Doll Codes from http://www.freeglitters.com