Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jmenuji se Janča a s rovnátky (ikdyž sundavacími) mám zkušenost již z dětství. Nosila jsem je několik let kvůli mému předkusu. Ke konci jsem na to už dost kašlala. Těžko říct, zda je to důvod mých pozdějších problémů. Okolo sedmnáctého roku věku mi začal jakoby "sestupovat" jeden z předních zubů, až byly postupně přední zuby úplně přes sebe. Jedna z horních stoliček se otočila na šířku a celý můj úsměv se začal křivit, protože zuby neměly dost místa. Vzhledem k tomu, že to bylo nejen neestetické (hodně mi vadily horní jedničky přes sebe), ale taky bolestivé, navštívila jsem svého zubaře, který mi napsal doporučení a poslal mě k jednomu zdejšímu ortodontistovi (musím dodat, že když mi zuby otiskly, zjistila jsem, že jedničky přes sebe nejsou zdaleka mým jediným problémem - zkrátka kvůli jedné otočené stoličce, byly zuby křivé defakto všechny a navíc jsem měla levou stranu horní čelisti zmáčklou dovnitř). Při první návštěvě ortodontisty mi pan doktor zuby prohlédl a zeptal se co od léčby očekávám a jestli jsem skutečně přesvědčená, že do toho chci jít. Jako druhý krok jsem přišla na otisky. Dělání otisků je často popisováno jako velmi nepříjemné, ale není to vůbec hrozné. Jde jen o to, že nemůžete polykat, než hmota ztvrdne, a tak člověk trochu víc slintá a to je nepříjemné:) Vlastně se připravte na to, že vám sliny potečou po bradě, pod kterou si budete držet "vaničku" a celkově pak budete dost opatlaní :) Potom mě doktor poslal na rentgen zubů. Snímky si prohlédl a konala se tzv. "konzultace", na kterou (pokud si aparátek nehradíte sami) musí přijít spolu s vámi i vaši rodiče. Při konzultaci jsem se dozvěděla co je s mými zuby špatně, co je příčinou problému, jak léčba bude probíhat, jak dlouho bude trvat a jak bude finančně nákladná.

Poté jsem byla objednána na nasazení tzv. separačních gumiček, což jsou gumičky, které vám nasadí na zuby (stoličky), na kterých budou později umístěny kroužky (účel je vytvoření mezer, aby se tam kovové kroužky později daly narvat). Gumičky vám v ústech zůstanou pár dní, dokud se neutvoří právě potřebné mezery. Je pravda, že nejsou právě příjemné a zvláště první den zuby celkem dost bolí... - ale proti tomu, co vás čeká s rovnátky to pak je slabej odvar.. (V den, kdy mi separační gumičky nasazovali jsem oznámila novinku - alergii na nikl...  Celá ordinace byla vzhůru nohama, protože kdybych to neřekla, hodně by mi uškodili, neboť klasická rovnátka samozřejmě nikl obsahují... Na to si dejte opravdu pozor. Pokud alergii zamlčíte, nebo o ní dokonce sami nevíte /což se stává../, rovnátka vám v puse nadělají pěknou paseku - nejen, že to bude bolestivé, ale taky vám můžou zhnědnout plošky zubů a hlavně se pak rovnátka musejí vyndat a vaše penízky přijdou vniveč.. ) Dostala jsem tedy na výběr mezi zlatými a dvěma druhy keramických (průhledných) zámečků.. Vybrala jsem si průhledné keramické tvrzené safírem... - to jsou keramické zámky, které nejsou zaoblené, ale klasicky kostičky (jako u kovových zámků). No a bylo mi řečeno, že vysolím o tři tisíce vyšší zálohu:/)

No a poté vám nasadí fixní aparátek... :

Na nasazení fixního aparátku jsem musela přijít nalačno. Nejprve mi sestřička vyndala separační gumičky a na zuby mi nasadila kroužky ( v mém případě pouze na horní zuby, protože mezi spodními ani po separačních gumičkách nebylo dost místa...) Poté mi byly ještě jednou dělány otisky kvůli nákusné desce. Nákusná deska je destička, kterou musí na horním patře nosit lidé, co mají předkus. Prý bychom si ukousali zámečky na dolních zubech:) Nákusná deska se nenosí po celou dobu léčby, ale cca něco kolem 4 měsíců (to už je samozřejmě individuální). Pak jsem byla ještě se dvěma novými rovnátkáři poučená o tom, jak si správně čistit zuby, co jíst/nejíst atd... Potom mi sestřička zoubky vyčistila a doktor mi na ně nalepil zámečky... Lepení zámečků nebylo vůbec příjemné, protože vám dají takovou tu železnou hrůzu do pusy, abyste ji měli po celou dobu otevřenou :( - lepení zámečků se mi zdálo téměř nekonečné :/ ) Nakonec mi sestřička připevnila drátek a bylo to... Celá procedura trvala dvě hodiny (tedy alespoň u mého typu rovnátek), jinak prý je kratší...

Po nasazení rovnátek jsem si připadala jako blbec:) Cestou z ordinace jsem se ještě stavila nakoupit a všichni na mě koukali jak na zjevení, protože jsem šišlala:) (ale to bylo zřejmě hlavně kvůli nákusné desce). Odpoledne po nasazení zoubky vůbec nebolely, jen bylo rovnátko nepříjemné... Večer se zuby ozvaly, stejně tak ráno nato mě čekalo docela bolestivé probuzení a vůbec ten druhý den byl nejhorší... Pak už se to dalo celkem snést. Po čtyřech dnech po nasazení zuby přestaly bolet, jen dásně bolely a jakoby se mi do pusy "obtiskávaly" až jakoby lepily zámečky. Také už jsem po čtyřech dnech mohla kousat... Hodně tvrdé věci jsem nerozkousala, ale měkčí věci už bez problémů. (což byl docela pokrok od prvních dnů, kdy jsem si rozmělněné jídlo strkala rovnou pomalu až do krku...) No a každým dnem to bylo lepší a lepší...:) Člověk to přetrpí.. říkala jsem si, že jsem do toho šla dobrovolně, tak to musím vydržet! A odměnou mi budou krásné zoubky:) 

Free Glitter Graphics, Cartoon Dolls, Animated Icons, Friendster Graphics, Piczo Graphics, MySpace Graphics, MySpace Codes, MySpace layouts, Doll Codes from http://www.freeglitters.com

Obrazek

 

A proč vznikly tyhle stránky?? Jako každý člověk (zejména v mém věku:)) jsem se snažila najít si o fixních rovnátcích nějaké informace, fotky, videa..., prostě jak to bude probíhat, jak budu vypadat atd.:)) Takže jsem vám, ať už nastávajícím či stávajícím rovnátkářům, chtěla tuto práci usnadnit a dát dohromady věci, které by vás mohly zajímat. *J.

 

10.10.2007

(tedy cca po čtyřech měsících) mi sundali nákusnou destičku (alelujah, můžu konečně lépe jíst a lépe mluvit:), ale zase mi dali na drátek takové pérko - pružinku, která jakoby roztahuje od sebe levou dvojku a pravou jedničku, aby se mezi ně později mohla posunout levá jednička, která je teď jakoby vzadu (viz foto). Teda je to docela nepříjemné, pérko štípe a chytá se mi tam kůže, ale zvykám si. Také mu sundali drátek ze spodních zubů. Zámečky se mi pořád odlepovaly, protože na ně doléhaly horní "špičáky":) Takže spodní zoubky v rovnání musejí počkat...:/

Obrazek

8.1. 2008

Sundali mi pružinku, ale ani to nějak nepociťuji, protože jsem si na ní za tu dobu zvykla a vůbec jsem ji necítila. Co pociťuji je (hlavně při pohledu do zrdcátka), že mám konečně gumičky na všech zoubcích. Dříve jsem měla někde drátek, někde gumičku, někde nic (bylo to divné vzhledem k tomu, že gumičky byly barevné, drátek kovový...), teď už jen gumičky :) Řekla bych, že se zoubky rovnají dobře..., jen mě trápí hnědý flíček mezi horními jedničkami. Jelikož byly dlouho přes sebe, vytvořil se mi tam kaz, který se sice sám vyhojil, ale flíček zůstal. Jelikož mám teď takovou fázi rovnání, že mám mezi horními jedničkami mezeru, tak to jde vidět ...:( Myslela jsem si, že je to proto, že jsem se mezi zuby, když byly přes sebe, nemohla dostat kartáčkem, čili že je to z nedostatku čištění, ale ortodontista mi dnes vysvětlil o co jde. Snad, až se zoubky posunou k sobě, to vidět nepůjde, jinak budu muset k zubaři, aby mi skvrnku nějak odstranil. Jinak nic nového.

 

21. 2. 2008

Další kontrola:) Tak jsem dneska dostala jiný drátek, silnější, cítím jak to víc táhne. Je to poprvé, co nemám bílý, ale celý kovový. Také mám místo gumiček tzv. řetízek. Vlastně to jsou gumičky, ale nejsou rozdělené, jsou spojené, takže to opravdu vypadá jako "řetízek". No vypadám blbě:))), ale tak si připadám pokaždý, když mam v puse nějakou novou "parádu", ono to po pár dnech přejde, až si zase zvyknu na ten pohled do zrdcadla:) Vlastně se stejně moc nesměji a snažím se zuby moc neukazovat. Dříve proto, že byly křivé a teď kvůli rovnátkům.. Jinak kombinace "řetízku" a silnějšího drátu docela bolí, vidim to dneska na nějaký ten ibuprofen:) Dneska byl zajímavý ten pocit, když mi sestřička měnila ten drátek. Ve fázi, kdy mi starý sundala a chystala se nandavat nový, tak jsem tam žádný drát neměla, zuby nebyly zpevněné a připadalo mi, jako by se kývaly:) To se teda těšim, jak se budu cítit, až mi rovnátka sundají úplně, to bude určitě "hustý":)

7.3.2008

Už jsou docela rovnýýýý:)) - foto s "řetízkem":

 Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. 4. 2008

Mám novinky!:) 20. května mi sundají horní fixy!! Těším se a zároveň se hodně bojím těch skvrn... Půjdu tam jeden den, to mi sundají horní a na spodní dají (opět) separační gumičky a hned další den mi nasadí fixy na spodní. To mi vůbec nevadí, spodní zuby mi nejdou moc vidět a nemám je tak křivé, jako byly horní zoubky, takže si myslím, že je nebudu mít dlouho:)

 

 

Obrazek

- Na fotce jde vidět, jak gumičky zažloutnou. Toto má být sv. růžová, ale na jedničkách a dvojkách to "růžově" nevidim:) To je stav po měsíci.

20. 5. 2008 Zdravím:),

právě jsem dorazila z ordinace a jsem mírně zklamaná. Horní rovnátka mám stále. Nevím proč, ale řekli mi, že mi je sundají, nýbrž do těch svých poznámek si zapsali jen separaci dolní čelisti (nasazení gumiček mezi dolní stoličky kvůli pozdějšímu nasazení kroužků). Trochu mě to rozčílilo, psychicky jsem se na to připravovala docela dlouho, nemohla jsem usnout:)... No... sundají mi je zítra, tedy pokud budu chtít - další věc, co mě rozčílila je nová informace, a sice že pokud chci odstranit svůj mírný předkus, musí mi vytrhnout čtyřky nahoře a rovnátka ještě nějaký čas ponechat. Do zítra si to mám rozmyslet - jestli si nechat mírný předkus a konečně by mi sundali rovnátka, nebo jestli chci mít ještě chvíli mezery po vytrhnutých čtyřkách a samozřejmě rovnátka - co byste si vybrali???:))) Jasně, že je asi budu chtít sundat.. Předkus mám odmalička, bylo to opravdu "strašné" a teď je opravdu už jen mírný, takže to asi nechám. Nicméně jsem opravdu zklamaná z toho přístupu - za prvé, že mi řekli, že dnes mi je sundají a za druhé, že tak důležitou věc mi řekli až teď. Takže pokud se nestane zázrak a přes noc si to nerozmyslím, nebo pokud si opět neudělají špatnou poznámku:), tak zítra napíši, jak probíhá to sundavání. J*

21. 5. 2008

Tak horní jsou dole:) Jen si to nemůžu tak užít, protože mi hned nasadily zámky na dolní, takže ta bolest spodních zubů (jelikož mám docela silný drát) převyšuje tu radost z toho, že horní rovnátka jsou fuč:) Jinak fleky nevidím, ale úplně bílé ty zoubky rozhodně nejsou, takže určitě chci jít co nejdřív do toho vybělení! Na spodní zuby jsem si nechala dát tmavě fialové gumičky, tak doufám, že ty tolik nezežloutnou, nebo že to alespoň nebude tolik vidět jako u světle růžových gumiček.

A jak probíhalo sundavání? - skoro jsem to nezaregistrovala, nějaký šmik sem, šmik tam a bylo to, možná maličko nepříjemné, ale rychlé a bezbolestné. Pak mi pan doktor zoubky vyčistil a vyleštil ...., no a pak se šlo na čištění dolních, lepení zámků atd., to už popisovat nebudu, to už bylo trochu horší a delší:)

Dělali mi na horních otisky a zítra si jdu pro retenční aparátek v podobě té průhledné "formičky" a ten budu muset nosit 24 hodin po dobu tří měsíců! Prý se s tím dá mluvit a všechno normálně, tak jsem na to zvědavá... Škoda jen, že se prostě nesundají rovnátka a hotovo..., ale to už snad nějak přetrpím:)

první photo bez horních fixů:))

Obrazek

 

22. 5. 2008

Tak jsem dostala retenční aparátek. Vypadá takto:

Obrazek

 

 

Retenční aparátek mě stál necelých 1600,-Kč. Díky tomu, že jsem na začátku platila zálohu, tak jsem nyní zaplatila jen 500,-Kč.  Musíte ho dostat do 24 hodin od sundání fixů. Slouží k tomu, aby se zuby "zafixovaly" v rovné poloze a nevrátily se do původního stavu.  Musím ho nosit nepřetržitě po dobu 3 měsíců (sundavá se jen na jídlo). Myslím, že mluvit se s tím dá naučit rychle (uvidíme:), není to vůbec hrozné. Je to trošku vidět (zuby jsou takové lesklejší a není to přesně na Vaše zuby, takové 1 - 2 mm to přečuhuje - nicméně to by Vás někdo musel zkoumat hodně zblízka, aby si něčeho všiml:) Zatím to docela bolí, když to mám na zubech, ale snad to brzy přejde, jako u všeho, co s ortodontickou léčbou souvisí.

25. 9. 2008

Tak jsem po další kontrole. Je to cca tři měsíce, co jsem začala nosit retenční aparátek na horních zubech a dnes mi řekli, že už ho nemusím nosit celých 24 hodin denně, ale pouze na noc. Pohoda:)

 U spodních zubů je to malinko horší. Dali mi silnější drátek (šestnáctku) a opět pružinku na roztažení dolní pravé jedničky a trojky, aby se mezi ně vešla spodní pravá dvojka (tak si zas po dlouhé době užiju bolesti zubů). Taky mi dolepily jeden zámek na spodní pravé pětce, jenomže jsem si hned po tom v práci dala k sváče rohlik a zámek se zas odlepil. Ach jo.., já nevim, jestli to je tou keramikou... Fakt jsem jedla jenom rohlík a ještě jsem si ho ulamovala, protože vim, jak snadno se mi zámky dají odlepit. Nebo je to mejma zubama? Špatnym nalepenim? Aaaach jo... Tak jsem volala do ortodoncie, jestli je nutné přijít, aby mi ho opět nalepili, ale prý konkrétně tento zoubek teď není akutní, tak tam nemusim. Toť Fše :)

Jinak mě napadlo napsat sem zkušenosti s barvičkami gumiček, které jsem už vyzkoušela. Za dosavadní dobu léčby jsem vyzkoušela pouze čtyři barvy. Průhledné gumičky - jedním slovem děs:)), po čtrnácti dnech, co jsem je měla v puse, jsem šla na ortodoncii žadonit, aby mi je vyměnili:) Potom jsem měla sv. růžové. Ty vypadají moc hezky a nenápadně a nezežloutnou tak rychle, jako průhledné. Sice nezežloutnou hned, ale po nějaké době jo a občas mi připadaly až fakt žlutý a ne růžový, když mi je dlouho neměnili. Potom jsem měla tmavě fialové gumičky a ty byly zatím moje asi nejlepší volba. Tím, že jsou tmavé, tak nezežloutly, pouze se trochu jakoby zesvětlily, takže z tmavě fialové byla sv. fialová. No a teď mám moc hezké takové červeno-vínové metalické. Vypadá to taky pěkně, ladí to k puse:)

 

 

11.11. 2008

Tak jsem po další kontrole. Díky pružince se spodní pravá jednička a trojka od sebe roztáhly dostatečně, vznikla tedy potřebná mezera a mohla tak být už k drátku připevněna i dvojka mezi nimi. Trochu to bolí a všechno se tam dole kejve:) Nemůžu si vůbec jazykem zatlačit zezadu na spodní zuby, neb mam strach, že by mi snad vypadaly:) No a že mě zuby hrozně, ostatně jako po každé změně, bolí, to snad ani nemusím dodávat :(

PS: retenční aparát musím stále nosit na noc.

 Obrazek

Jinak jsem si nechala dát tmavě růžové gumičky, vypadá to fajn. Ty tmavé barvy jsou opravdu super, nezežloutnou, jenom zesvětlají.  :

 

 

Obrazek

 

11.12. 2008

Kontrola probíhala v dolepovacím stylu:) Dolepili mi dva úplně nejzadnější zámky, které jsem teď nějakou dobu neměla přilepené, protože se odlepily a nebylo zatím třeba je dolepit. Takže už mam zámky zase po nějaké době kompletní:) Jinak mám od spodní pravé dvojky až po poslední pravou stoličku řetízek, na ostatních zubech jen normálně gumičky. Zuby zas bolí. Už aby to přešlo...

Tmavě růžové gumičky dopadly na výbornou, a tak jsem si je nechala dát znovu. Taky trochu kvůli tomu, že barvy řetízků byly omezené a tahle ladila:)

30. 1. 2009

Další kontrola a nic moc nového. Jen od levé spodní trojky k pravé jedničce mám obr pružinu. Tak nějak už jsem se s pružinkama sžila, takže v pohodě :) Jinak mi bylo řečeno, že jdeme i se spodními rovnátky do finále. Když se nic neodlepí (což by byl ale u mě zázrak:), čeká mě už jen jedna kotrola a pak už sundavání..., tak jsem zvědavá, jak to dopadne...

Obrazek

Jinak už jsem měla supr zážitek s pružinkou. Uhodila jsem se velkou silou dveřma od auta do pusy a zrovna do místa, kde mám pružinku a spodní rovnátka, takže jsem si zevnitř celou pusu rozsekala :((( Jako tohle, mě ještě nikdy nic, co souviselo s rovnátky, tolik nebolelo. A té krve... No au..., musím říct, že ta rovnátka jsou nebezpečná věc :))

Jinak mrkněte určitě do fotoalba Kaky, poslala mi novou fotku, kde je už bez rovnátek a jako vždycky moc pěkné :)

13. 3. 2009

Tak to s tim finále moc nedopadlo :)) Měla jsem slabou pružinku, a tak se mi mezi zoubky nevytvořily potřebné mezery k finálnímu rovnání. Dostala jsem tedy pružinku silnější. Až se mezery vytvoří, tak mam hned naklusat do ordinace. Ach jo, to zas bude táhnout, NEMAM RÁD PRUŽINKY :)

Mějte se všichni krásně a mrkněte ke Gábině, má tam nový příspěvek a fotečky...

17. 4. 2009

Na další kontrole se zjistilo, že už jsou mezi spodními zubisky vytvořeny potřebné mezery pro rovnání :) Ještě se ze stran maličko obrousily, aby se tam stopro vedle sebe všechny vešly, dolepily se nějaké zámečky... a bylo. Gumičky favoritky tmavě fialové :) Dole to mám celé křivé a hodně moc mezer - vypadám úúžasně :))) Mějte se hezky.

 

 

8. 10. 2009

 

 

 

Zdravím všechny, co se objeví na mých stránečkách. Nemám bohužel čas je v této době spravovat a blbne mi e-mailová schránka, takže tímto se všem moc omlouvám.

Co se týče průběhu mé léčby, chýlí se konečně ke konci. Při posledních kontrolách se neudálo vůbec nic, stále nějaké štelování, výměna drátků..., nic podstatného ani zajímavého. Při dnešní kontrole jsem dostala řetízek, aby se spravily mezery a vidím to už jen na nějaké malé doladění, takže si myslím, že začátkem nového roku půjdou i spodní rovnátka dolů a přijde retenční aparát.

Mějte se všichni krásně a přeji vám hodně úspěchů a málo bolesti při vaší léčbě.

J.

Obrazek

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

 

Vaše fotečky:

Foto Kátina krásného barevného úsměvu:

Obrazek

 

Obrazek

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

Káťa, jejíž foto je už výše, se rozhodla ukázat Vám, jak se její zoubky postupně hezky srovnaly.  Její léčba sice ještě zdaleka není u konce, nicméně si myslím, že už teď dosáhla velmi pěkných výsledků! Posuďte sami :) Fotografii jsem musela dát do fotoalba, neboť kdybych ji vložila jen sem, byla by moc malá a nic byste neviděli :) - Takže zde: /fotoalbum/kata/kata/original/45

Našla jsem nějaké to foto z doby než mi nasadili rovnátka, nic moc, ale aspoň něco:): /clanky/moje-zuby

Další človíček by se rád podělil o své fotky s fixními rovnátky. Tyhle jsou fakt stylový:) Kaky - /fotoalbum/kaky

Míša by se s vámi chtěla také podělit o svůj "příběh". Odkaz zde: /clanky/misin-pribeh . Slíbila, že bude průběžně přidávat další a další věci.:)

Další človíček, co by se chtěl podělit o svoji story se jmenuje Bára. Stránka bude taktéž průběžně aktualizována. Odkaz zde: /clanky/barin-pribeh

 

 

I dvaadvacetiletá Gábina se s Vámi chce podělit o svoje zkušenosti...! - /clanky/gabiny-pribeh

Mám tu moc pěkné fotky od Verči. Určitě mrkněte: /fotoalbum/verca-_16_

NEW! Další příběh, tentokrát dvanáctileté Anetky: /clanky/anetky-pribeh

 

Náhledy fotografií ze složky Moje rovnátka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pro Tebi

(Sýsa, 30. 4. 2010 13:45)

ahojky, ty asi nemáš nalepený retainer že? Mně ho lepili včera a do měsíce by mi měli sundat rovnátka, akorát nevím jestli se dá dát jen dlaha, když mám nalepený tento drátek. Právě se o tom včera bavila sestřička s doktorkou, tak nevím jestli dostanu normálně vyndavací rovnátka nebo dlahu, ale radši bych tu dlahu :)

Pro Karolínu

(Tebi, 29. 4. 2010 21:46)

Ahoj, mě rovnátka sundali teď v pondělí. Dlaha se říká tomu retenčnímu průhlednému aparátku,který má Janča na fotce (ta holka, co si dává na zuby ten kus plastu :)) To je essexová dlaha. Ono dostaneš jenom to, teda aspoň si to myslím :) Já jsem taky byla zmatená :) protože mi řekli rovnátka, nakonec mysleli tu dláhu a sestra mi řekla, že si mám přijít po sundání na předání desek... Byla jsem v šoku, co mi do té pusy ještě narvou a bylo to pořád to samé :-D Tak se neboj :) Ta dlaha, je jakž takž v pohodě. Vidět to moc nejde, ale teda ty první dny mi to vůbec není příjemné :( bolí z toho zuby :( Ale přežít se to dá :) Měj se a pevné nervy :)

nákusná deska

(karolína, 29. 4. 2010 19:28)

Ahoj, mohl by mi, prosím, někdo poradit? Za několik dnů jdu sundávat fixní rovnátka z obou pater a upřímně, při poslechu toho, co mě ještě čeká, jsem se málem zhroutila =) Počítám s tím, že sundáním léčba nekončí, ale kromě vyndávacích rovnátek mi doktorka říkala, že budu mít dlahu (vůbec nevím, co to je) a nějakou desku a formičku na horním patře. Nevíte někdo, o co se jedná? Moc mi to teda nevysvětlila, takže nemám ponětí, o co jde :( Tady jsem se dočetla o nákusné desce, ale jen pro ty, co mají předkus (kvůli ukousnutí zámečků, psala Janča). Já už ale zámečky mít nebudu, tak k čemu to ? :( Jsem z toho docela nešťastná, můžete mi někdo, prosím, popsat Vaše zkušenosti se sundáním a následný režim? Děkuji moc

Alergie na nikl

(Martina, 23. 4. 2010 15:50)

Ahoj :)dnes jsem zavítala na tyto stránky,za pár dní mám jít nasazovat fixní aparát,a docela mě vyděsilo že bych mohla mít alergii na nikl.můžu se zeptat jak jsi zjistila že máš alergii na nikl?děkuji za odpověď.
ps: stránku máš udělanou skvěle:)

drátky

(Bára, 20. 4. 2010 14:41)

Ahoj,tak mám měsíc keramická rovnátka na horní čelisti a zatím v poho.Akorát dneska se mi při čištění odpadnul takovej ten malinkej drátek z jednoho zámečku (je tam asi místo gumiček).Myslíte,že to vydrží do další návštěvy,za dva týdny?dík

Jak se to sundá

(Iveta, 20. 4. 2010 13:24)

Ahoj jmenuju se Iveta.Bude mi 14 a mám fixní rovnátka.akorát nevím jak se to pak sundá?!?!?!Prosím mohl by ste mi někdo komu to již sundávaly odepsat na e-mail:Iveta.Obornikova@seznam.cz moc děkuju

udrzujici nandavaci rovnatka

(Marcela , 12. 4. 2010 21:59)

Zdravim jancu a ostatni.Mela bych takovej trapnej dotaz, za par mesicu mi budou sundavat rovnatka a me by zajimalo jake to je s tema nandavacima pruhlednema rovnatkama?...teda myslim to libani treba,me prijde jakoze nejsou nejak fest prichyceny, ze muzou kazdou chvilku vypadnout, klidne i pri mluveni a jestli se taky za celou dobu noseni nezbarvujou do zluta jako pruhledne gumicky:-)

pro simcu

(natalka, 12. 4. 2010 21:55)

Simo,pokud si nejsi jista tim vytrhavanim, zajdi si k jine doktorce, ja taky prisla o nejaky zuby, vytrhavani nic prijemnyho neni, ale jsou i daleko horsi veci.Za keramicka rovnatka nahoru i dolu jsem davala 22 000, platila jsem zalohu 12 tisic a pak dal splacela

pro vercu

(natalka, 12. 4. 2010 21:48)

Veru, po kazdy kdyz ti odpadne zamecek,mas zavolat doktorce a domluvit si navstevu, aby ti ho zase prilepili

odpadly zamecek na stolicce

(vercaaaa, 12. 4. 2010 20:25)

ahojky holky chtela bych se jenom zeptat dneska mi odpadl zamecek na prave dolni stolicce a ptam se jestli s tim mam jit hnedka k ortodonistce nebo az pujdu na kontrolu ma kontrola je 21.6.2010 dekuju za odpoved hezky vecer:-)

Zadní zuby

(Je mi deset..., 2. 4. 2010 8:58)

Ahoj, křivý zuby jsem vlastně neměla od přírody, ale pokřivila jsem si je v 1. třídě, kdy jsem byla nervózní a furt kousala tužky. Měla jsem tak dost velkou mezeru mezi předními zuby. Asi na začátku 2. třídy mi doktorka mi dala snímatelná rovnátka. Nosila jsem je na noc a zuby jsem měla po roce už krásně rovný i když jsem rovnátka nosila furt, aby se mi to nevrátilo. A teď problém - na začátku 4. mi vyrostli trojky, čímž už jsem měla kompletně všechny stálí zuby. Ale rostli mi tak divně... obě rostli nahoru, přičemž ta jedna ani moc ne, jen asi čtvrt zubu, ale ta druhá půl. Doktorka mě poslala na vytrhnutí čtyřek, ale doktor, který mi je měl vytrhávat, řekl, že jsem moc hezká (v nejbližší době ho pošlu k očnímu), mám hezkej profil i bradu a že by mi to nedělalo ten dobrej profil. Nevytrhával mi nic a radši mě poslal k jiné doktorce, aby to posoudila ona. Ta mi řekla, že je to proto, že ty snímatelná rovnátka mi posunula nejen jedničky, ale i všechny ostatní zuby, samozřejmě tedy i ty zadní. Právě proto, že mám zadní zbytečně moc dopředu, blbě se tam mačkaj ty trojky. Já co s tím udělá. A ona na to, že mi dá na zadní patrovej oblouk, aby se posunuli trochu dál a udělali místo pro trojky. Na přední nic, prej v nich není vada a budou dobrý, když posuneme ty zadní. Byla jsem fakt šťastná, pač jsem si myslela, že mi daj na přední fixní rovnátka se zámečkama (fůůůůůj) a to by se mi lidi ve škole tak posmívali... Daj mi je za 2 týdny a 2 dny, akorát já nevím, jak to dlouho bude trvat... Samozřejmě to byla jedna z prvních věcí, na které jsem se doktorky ptala, ale ona, že to závisí na tom, jak se budu rychle vyvíjet. Co si myslíte vy? Jenom vycházejte z toho, že ty snímatelná jsem měla jen na noc a vlastně všechny ty zuby mi posunula za 3/4 roku, z toho 2 měsíce jsem je nenosila skoro vůbec a 2 měsíce naopak strašně moc. Jinak mám dokonalý spodní zuby, žádnej předkus, dobrej skus... Za jak dlouho myslíte teda, že mi ten patrovej oblouk posune ty 3 zuby vlevo i vpravo dozadu? Jen doufám, že to nebude trvat dlouho, já chci mít krásný rovný zoubky hned-:( Díky moc a zdravím

pro Misacek8

(Radik, 31. 3. 2010 14:03)

ahoj, nejsou to barevné zámečky,ale pouze gumičky, kterými se připevňuje drátek k zámečkům a ty nic nestojí ;)

Cena barvy zámečků

(Misacek8, 30. 3. 2010 17:16)

Ahoj, je mi 12 a v pátek mi budou nasazovat fixní rovnátka nahoře i dole mám železné kroužky a chtěla bych se hlavně zeptat jestli něco stojí barevné zámečky jako např. na tvém obrázku svěle růžové nebo tmavě, prosím piště rychle at to do pátku stihnete :-D:-D:-D

Prosím o radu :-(

(Simča, 23. 3. 2010 22:41)

Ahojky,už jsem taky byla na ortodoncii a zubař mi řekl, že musím mít rovnátka jak na horní tak dolní patro, ale že to nejdřív chce odstranit všechny osmičky a taky čtyřky,nevím jestli to mám podstoupit,hodně se bojím:-(nahoru bych chtěla keramický a dolů normální, co si o tom myslíš??Dohromady to dělá 25 tis. Platí se to postupně nebo najednou??Prosím o radu:-) kdyžtak na mail s.bendova@centrum.cz děkuju

pro Janču

(Katka, 19. 3. 2010 21:11)

29 :o)

Není vůbec zač. Držím palce, určitě ses rozhodla správně. A snad se někdy u pana doktora v čekárně potkáme :o)

Pro Kačku

(Janča, 19. 3. 2010 20:53)

Děkuju za přibližné vysvětlení, vím, že to u mě může být jiné, mám horní předkus 8mm a už mám vytrženou jednu pětku (pěřtky mám ještě dětské a při rentgenu mi zjistili, že už nemám základy na druhé zuby) a ještě mě čeká vytrhnout druhá pětka, mám ji už hodně vrtanou a plomba mi vypadla, takže mi ji doktorka taky vytrhne + oštření nějakých kazů, pokud budou a to vše chci stihnout do toho 14.května než půjdu na první návštěvu, takže uvidíme, jak dlouho to bude u mne. Určitě Ti písnu co a jak. Jsi moc hodná, že si mi napsala. Moc děkuju a určo se zase ozvu. Můžu se ještě zeptat kolik Ti je? Mě je 27.

pro Janču

(Katka, 19. 3. 2010 20:39)

V polovině ledna jsem byla na první návštěvě, hned mi udělali otisky, vyfotili zuby i obličej a poslali na rentgen, kam jsem šla hned. Za necelé tři týdny jsem byla na druhé konzultaci, kde už měl pan doktor vyrobený sádrový model mých aktuálních zubů a zároveň ještě jeden, jak to bude vypadat po - podle toho pak navrhnul plán léčby a zkonzultoval to se mnou a dal mi vybrat typ rovnátek. Zároveň mě ujistil, že nebude zapotřebí trhat čtyřky, jako je u většiny pacientů běžné, aby se udělalo místo, ale dal mi doporučení jen na osmičky, které mi vytrhnul můj zubař v termín, kdy se mi to hodilo - čekala jsem na jarní prázdniny, abych si nemusela brát v práci volno, a týden na zahojení po vytržení tří osmiček (jednu už jsem měla venku) stačil. Na ortodoncii jsem šla 10 dní po vytržení, objednala jsem se tak na základě dohody s panem doktorem. Takže 20.3. už jsem měla horní fixy - dva měsíce od první návštěvy. Kdybych nechtěla čekat s trháním, dostala bych rovnátka dřív, ale potřebuju v práci srozumitelně mluvit a volno jsem si vzít nemohla. U Tebe bude záležet na tom, jakou máš vadu a jestli bude nebo nebude zapotřebí trhání. Pokud nebude, můžeš dostat rovnátka dřív. Dolní rovnátka mám od léta. Nemám kroužky, takže jsem nedostala ani gumičky na odtažení pětek, šestek, sedmiček. Můžeš mít jiný postup a proto je tohle moje povídání jen takové hodně informativní :o)

Pro Kačku

(Janča, 18. 3. 2010 19:11)

Tak jsem se dnes byla objednat a jdu 14.5. na první návštěvu. Kačko chtěla jsem se Tě zeptat, jak dlouho ještě trvalo, než si dostala od první návštěvy rovnátka. Děkuju.

Pro Kačku

(Janča, 16. 3. 2010 21:39)

Ve čtvrtek se tam jdu objednat osobně, tak dám vědět. Mám docela strach, ale na druhou stranu se těším, že budu mít konečně rovné zoubky i když to bude ještě dlouhá cesta, jsem ráda, že jsem se pro ně rozhodla.

pro Janču

(Katka, 16. 3. 2010 20:21)

Objednávala jsem se před rokem a termín mi dali hned za 14 dní vzhledem k tomu, že dřív jsem nemohla kvůli práci, netuším, jestli to teď bude delší nebo ne. Mám safírové zámečky nahoře i dole a celková cena léčby se bude pohybovat - podle podepsaného plánu - kolem 23 tisíc, platím postupně. Mohla jsem si zvolit i levnější kovovou variantu nebo nahoře safírové sklo a dole kov, ale chtěla jsem, co mám :o)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49

následující »